Нет Прес

Информацијата којашто неодамна ја изнесе Александар Николоски, потпретседател на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, дека од страна на НАТО е побарано да се остранат ...
сите 11 | | | веќе видена

Немаме веќе простор, ниту милиметар, за да си ги нервираме најталентираните луѓе, децата кои живеат и работат тука и кои ни се единствената надеж да направиме ...
сите 81 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска во рамки на судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година, завршни зборови дадоа обинетите Мунир Пепиќ, ...
сите 142 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер оцени дека не е исклучена можноста Велика Британија да го одложи датумот за излегување од Европска Унија. ...
сите 69 | | | веќе видена

Убиства, грабежи, палежи, исчезнати, престрелки, станаа наше секојдневие. Битно таблите со новото име се обезбедени 24 часа. Не само што е пробиено дното, туку ...
сите 49 | | | веќе видена

Епидемијата со мали сипаници во Македонија не стивнува, напротив бројката во континуитет расте. Така на територијата на целата држава од почетокот на ...
сите 108 | | | веќе видена

Ние не го коментираме формирањете на нови политички партии. Сепак, нашите опоненти, ако имаат достоинство и кредибилитет треба мандатите, добиени во име на ...
сите 133 | | | веќе видена

next