Нет Прес

Автобус полн со патници се преврте на автопатот Скопје – Тетово во средатаоколу 17 часот, а според непотврдени информации има најмалку пет смртно настрадани ...
сите 225 | | | веќе видена

Патнички автобус со 50-ина патници излетал и се превртел од кај село Ласкарци на излезот од Скопје, движејќи се по новиот пат кон село Бојане, потврдија од ...
сите 51 | | | веќе видена

На автопатот Скопје-Тетово се случил собраќајна несреќа, кај селото Ласкарци, потврдија за НетПрес од Министерството за внатрешни работи. Според прелиминарните ...
сите 225 | | | веќе видена

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски на прес-конференција во средата одговарајќи на новинарско прашање, призна дека законот за употреба на јазиците или поточно ...
сите 262 | | | веќе видена

Непотизам и роднински врски и при вработувањата во здравствениот сектор. На Онкологија наместо прворангираниот кој имал специјализација и волонтирал на ...
сите 25 | | | веќе видена

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески го испратил во средата барањето до Собранието за автентично толкување на член 22 од Законот за Специјалното јавно ...
сите 45 | | | веќе видена

Разводот може да биде еден од најболните случувања во животот на личноста, но некои митови кои настанаа околу разводот можат да ги направат работите уште ...
сите 10 | | | веќе видена

next