Нет Прес

Шестчасовната драма во „Скопјанка“ заврши откако специјалната единица на АРМ за атомска, биолошка и хемиска одбрана утврди дека пелени со измет и урина биле ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерниот настап на Кристијано Роналдо за новиот клуб во Лигата на шампиони заврши неславно, откако Португалецот доби директен црвен картон на натпреварот ...
сите 134 | | | веќе видена

Фудбалерите на „Лион“ приредија вистинска сензација откако вечерва во Манчестер го победија неприкосновениот фаворит „Сити“ со 1:2, а бранителот на титулата во ...
сите 20 | | | веќе видена

Референдумот од 2004 година за територијална организација беше прогласен за неуспешен, иако над 95 проценти гласаа против, па никому нипто и процедурата си ...
сите 285 | | | веќе видена

Ракометарите на „ППД Загреб“ приредија вистинска сензација на почетокот на второто коло од Лигата на шампионите со победата над германскиот првак „Фленсбург“ и ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонија апсолутно не заслужува почеток на преговори со ЕУ поради зачестените прозивки на противниците на политиките на Зоран Заев и на референдумот за ...
| | веќе видена

Седум голови беа постигнати во првите два денешни натпревари од Лигата на шампионите кои се одиграа во групите „Е“ и „Ф“. Во Амстердам „Ајакс“ убедливо со 3:0 ...
сите 31 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија. На ...
сите 55 | | | веќе видена

next