Нет Прес

Вечерва бев во Берово, граѓаните разочарани и гневни, а во исто време револтирани на Зоран Заев, пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот ...
сите 200 | | | веќе видена

На граѓанскиот собир во рамките на кампањата за промена на уставното име на земјата во петокот вечерта во Демир Хисар премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, ...
сите 28 | | | веќе видена

Во првиот натпревар од третото коло од германскот фудбалско првенство Борусија од Дортмунд пред своите гледчи го совлаа Ајнтрехт од Франхурт со 3:1 (1:0). ...
сите 8 | | | веќе видена

Денеска заедно со мојот тим сме на средби со граѓаните во Валандово, подоцна продолжуваме во Дојран. Од средбите со нашите граѓани може да се види дека кај ...
сите 25 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во петокот престојуваше во Охрид во рамките на кампањата за референдумот за промена на името, кога се сретна ...
сите 36 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во Кичево во петокот е пречекан со транспарент „Никогаш Северна, Секогаш Македонија“, заедно со чоколади со ознаката за едно евро, ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, ги додели во петокот стипендиите кои се во чест на трагично загинатиот поранешен шеф на ...
сите 14 | | | веќе видена

Основното јавното обвинителство (OJO) и по шест месеци од инцидентот, сè уште ги анализира доказите за случајот со нападнатата полицајка Јасмина Јаначковска, ...
сите 2 | | | веќе видена

next