Нет Прес

Делови од Центар, Карпош, Петровец, Сарај и Студеничани денска во одреден период од денот ќе бидат без струја порди технички зафати во дистрибутивната мрежа. ...
сите 65 | | | веќе видена

Минатогодишниот вицешампион во Серија А, Наполио претрпе тежок пораз на гостувањето ја Сампдорија, а Калјари на гости славеше кај Аталанта во последните ...
сите 19 | | | веќе видена

Гранати од швајцарско производство се најдени во Сирија кај припадниците на ултрарадикалната сунитска организација, кои можеби се произведени во RUAG и се дел ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука во периодот од 14 до 16 август годинава склучило десетици зделки во четири очи за набавка на учебници, пишува во неделата ...
сите 16 | | | веќе видена

На 30-ти септември ќе гласаме за навек да ја утврдиме македонската државност во целиот свет, рече националниот координатор за членство на Македонија во НАТО, ...
сите 18 | | | веќе видена

Фудбалерите на Вотфрод по повеќе од 31 година успеаја да го совладаат Тотенхем во првенствен натрпевар, откако во неделата славеа пред своите навивачи со 2:1 и ...
сите 22 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ секогаш била и ќе биде и во иднина за членство на земјата во Европската унија и НАТО, меѓутоа Договорот со Грција е штетен и во него ниту се ...
сите 6 | | | веќе видена

Денеска во вестите на Канал 5 телевизија гостин беше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, тој кажа дека ставот на партијата околу референдумот ќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Полска ѝ припаѓа на Европската унија, но мора да внимава „да не се зарази со општествените болести“ кои доминираат во ЕУ, изјави во неделата челникот на ...
| | веќе видена

Македонскиот прениер Зоран Заев и претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се сретнаа во неделата на граничниот премин Табановце - Прешево од каде најавија ...
сите 32 | | | веќе видена

next