Нет Прес

Четиринаесетмесечно бебе од тетовско почина пред неколку часа на скопските клиники. Детето починало на Детската клиника. Ова е третото дете жртва на морбилите. ...
сите 192 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео во понеделникот ја започнува петтдневната европска турнеја на којашто, според најавите на американските функционери, ...
сите 62 | | | веќе видена

Од зградата на Владата веќе е отстранет натписот „Влада на Република Македонија“. На тоа место, ќе биде напишано Влада на Северна Македонија, на македонски и ...
сите 72 | | | веќе видена

ОВЕН Работa: Дојде време да ја покажете својата подготвеност на компромис. Вашиот цврст карактер може да донесе проблеми. Љубов: Денешниот ден е поволен за ...
сите 55 | | | веќе видена

Во Министерството за култура денеска треба да бидат разгледани одбиените апликации на годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес во ...
сите 94 | | | веќе видена

Тигрица од Суматра, во Лондонската зоолошка градина, беше убиена од страна на потенцијалниот партнер на нивната прва средба, соопшти ДПА. Тигрицата Мелани му ...
сите 13 | | | веќе видена

Избувна комплетно незадоволство, особено од страна на Македонците, бидејќи според некои членови на комисиите што работеле за оваа програма, за првпат Албанците ...
сите 7 | | | веќе видена

next