Нет Прес

Горан Свилановиќ, поранешен министер за надворешни работи на СР Југославија, од 1 јануари 2013 година е генерален секретар на Советот за регионална соработка ...
сите 35 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека Турција не мисли од никого да бара дозвола дали смее да го купи рускиот ракетен систем С-400. „Имаме ...
сите 59 | | | веќе видена

Владејачката СДСМ и нејиниот премиер Зоран Заев тргнаа во кампања за референдум за капитулантскиот договор, а се срамат да спомнат збор за заштита на Уставот, ...
сите 121 | | | веќе видена

Актуелниот германски фудбалски шампион минхенски Баерн беше супериорен во последниот меч од саботната програма во второто коло на Бинелсигата, и славеше со 3:0 ...
сите 5 | | | веќе видена

Убеден сум дека нашите граѓани ќе му покажат на целиот демократски свет, преку овој референдум, храброст дека водат грижа за следните генерации, рече во ...
сите 121 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Охрид донесе наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 62 години, жител на Охрид, ...
сите 139 | | | веќе видена

Ставот на Демократската Унија за интеграција, која кампањата за референдумот ќе ја почне на 10 септември, е дека на гласањето луѓето ќе имаат две опции, ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска оствари средба со лидерите на политичките партии кои се дел од Коалицијата „За подобра Македонија“. ...
сите 185 | | | веќе видена

next