Нет Прес

Највисокиот економски функционер на Европската унија изјави во четвртокот дека стравува оти „мали Мусолини“ може да ја преплават Европската унија, со што ...
сите 23 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон вечерва призна дека Франција имала „систем“, кој предизвикавал злоуставувања во Алжирската војна (1954 - 1962), давајќи ...
сите 36 | | | веќе видена

Амбасадата на САД соопшти денеска дека не била консултирана од косовската Влада во врска со одлуката за усвојување пакет закони за трансформација на ...
сите 157 | | | веќе видена

Владата во Приштина едногласно усвои, без присуство на членови од Српската листа, три предлог закони за трансформација на косовските сили за безбедност во ...
сите 7 | | | веќе видена

Европскиот парламент денеска го поддржа укинувањето на визите за граѓаните на Косово за влез во ЕУ и отворање на преговорите со Советот на ЕУ за тоа прашање. ...
сите 105 | | | веќе видена

Млад Африканец кој пред две години се доселил во Канада, неодамна станал милионер откако двапати во рок од пет месеци на лотариски игри на среќа популарните ...
сите 11 | | | веќе видена

Актуелниот фудбалски светски вицешампион, селекцијата на Хрватска го отвори натпреварувањето во Лигата на нациите на УЕФА со најтешкиот пораз во својата ...
сите 31 | | | веќе видена

На улиците на каталонската престолнина Барселона се очекуваат стотици илјади луѓе во вторникот вечерта на прославата на каталонскиот национален ден Диада, прв ...
сите 25 | | | веќе видена

next