Над 10 илјади пензионери во Штип го одбележаа Денот на пензионерите 20 Септември со ново одлагање на судското рочиште за новиот Дом за стари лица. Изградбата е ...
сите 10 | | | веќе видена

Член на ИК на ВМРО ДПМНЕ – Богданов повикува масовно да се гласа на референдумот Јас уште на состанокот на Извршниот Комитет го изложив својот став дека ...
сите 11 | | | веќе видена

Општина Крива Паланка го распиша конкурсот за доделување на наградите „8 Октомври“, „Почесен граѓанин на Крива Паланка“ и „Признание за особени постигнувања и ...
сите 8 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар и поранешен амбасадор на Македонија во ОБСЕ Арсим Зеколи со таинствена порака на социјалните мрежи во врска со плебисцитот на 30 ...
сите 9 | | | веќе видена

Царината на Србија, во соработка со македонски царински службеници, во белградското речно пристаниште заплени 53 тони нафта. Српската Царинска управа информира ...
сите 18 | | | веќе видена

Јавниот обвинител на Република Македонија вчера одржа состанок со делегација на Европската комисија за ефикасност на правдата – СЕРЕЈ, предводена од Рамин ...
сите 10 | | | веќе видена

Kосовскиот претседател Хашим Тачи го прими денеска на работна средба лидерот на Демократската партија на Албанците во Македонија Мендух Тачи, со кого ...
сите 36 | | | веќе видена

Новинарот Томислав Кежаровски е првиот говорник на Маршот за европска Македонија и порача дека тој ќе гласа за на референдумот, односно ќе гласа за иднина. ...
сите 5 | | | веќе видена

Факт е дека ерга омнес позиција прв пат е прифатена сега, никој претходно не сакал ниту да ја преговара. Тоа е меѓу другото затоа што владата беше поставена ...
сите 6 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 85 | | | веќе видена

Град Скопје до почетокот на грејната сезона нема да успее да ја преземе топловодната мрежа од сегашниот снабдувач Балкан енерџи груп (БЕГ) бидејќи таа е ...
сите 11 | | | веќе видена

Решавањето на спорот помеѓу Македонија и Грција е добра вест, но Македонија нема никаква причина да се приклучи кон НАТО, a Алијанста нема никаква потреба да ...
сите 2 | | | веќе видена

Креираме мерки кои овозможуваат силна поддршка на младите и поттикнуваат раст во земјоделскиот сектор. Распишан е нов јавен оглас за 10.000 евра неповратни ...
| | веќе видена

Со влезот во НАТО и Европската унија, нашето вино добива европска етика, субвенциите кои сега ги исплаќаме за лозарите и коишто се повисоки ќе доаѓаат директно ...
сите 20 | | | веќе видена

next