Во општина Чешиново-Облешево започнаа подготвителните работи за изградба и асфалтирање на улици во селата Соколарци, Жиганци и Кучичино, како дел од годишната ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонија и Грција ќе воспостават заедничка проверка на граничните премини за откривање радиоактивни опасни материи и ќе ја подобрат соработката за да се ...
сите 2 | | | веќе видена

Во годината на јубилејот 65 години од своето формирање, извидничкиот одред „Мирко Милески“ од Кичево, викендов ги организира традиционалните „Септемвриски ...
сите 7 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права во Атина поднел тужба против грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос. Во пријавата стои дека тој го прекшил ...
сите 6 | | | веќе видена

Бескрајно духовит, но вистински опис за тоа што значи да бидеш снаа во Македонија, кружи по социјалните мрежи. Тука се пронаоѓаат и снаите и свекрвите. По се ...
| | веќе видена

Првиот ден на Јом Кипур (19 септември-среда) е неработен ден за припадниците на еврејската заедница во Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и ...
сите 14 | | | веќе видена

Домашните производи од месо повторно ќе се вратат на полиците на супермаркетите. Се прават напори да се намали увозот од други држави, на сметка на домашните ...
сите 32 | | | веќе видена

Општина Центар по повеќе од 20 години започна со реконструкција на улицата “Димитар Пандилов“, соопшти денеска за време на својата прес-конференција ...
сите 7 | | | веќе видена

Говор преполн со лаги во кои вешто ги избегнува горчливите теми и болната вистина. Премиерот Зоран Заев врши класична манипулација врз македонскиот народ. Ги ...
сите 15 | | | веќе видена

Договорот за името со Грција не смее да пропадне зашто во таков случај се отвора многу неизвесна иднина за Македонија, вели поранешниот министер за надворешни ...
сите 36 | | | веќе видена

Афродита Серафимовска, чија куќа е лоцирана на улица Дижонска бр. 11, во општина Чаир, за Сител раскажува дека веќе 20 години не живее во земјава, а неодамна ...
сите 6 | | | веќе видена

Многу позитивни реакции на социјалните мрежи доби иницијативата на професорите и родителите на учениците од гимназијата „Јосип Броз-Тито“ од Скопје, за време ...
сите 6 | | | веќе видена

Јамболии, градежен шут, измет и друго ѓубре беше извадено од помошните објекти околу Офицерскиот дом во Битола при денешната еко акција на независната ...
сите 63 | | | веќе видена

Дали ги читате декларациите на производите? Ги закапазувате ли роковите? Знаете ли обично што се крие за производите кои се на акција, во големите маркети? ...
сите 3 | | | веќе видена

Националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски за време на гостувањето во вчерашната емисија „Само вистина“ објасни зошто нема повеќе да стои придавката ...
сите 8 | | | веќе видена

Претставници на неколку невладини организации од Кавадарци, пристапија и станаа дел од Коалицијата Заедно за Европска Македонија. На заедничката средба, тие ...
сите 25 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, од митнгот во Велес вчера индиректно се закани дека доколку државата не влезе во НАТО можна е дестабилизација, бидејќи како што вели ...
| | веќе видена

next