ИнПрес

Охрид, 28. септември 2018 (ИНПРЕС) – Охридската група „Броз“ го промовираше видео записот за песната „Каде ми си ти“. Истиот е дело на Кристијан Љушев од Охрид ...
сите 3 | | | веќе видена

Струга, 28. септември 2018 (ИНПРЕС) – Македонската православна црква – Охридска архиепископија, од 5-ти до 7-ми октомври годинава ќе одржи Архиепископски ...
сите 22 | | | веќе видена

Охрид, 28. септември 2018 (ИНПРЕС) – Дебарско-кичевската епархија ги известува православните верници дека во недела, на 30-ти септември, во катедралниот храм ...
сите 25 | | | веќе видена

Охрид, 28. септември 2018 (ИНПРЕС) – Утрото денес ќе биде ведро и студено, а преку денот се очекува сончево време со мала до умерена облачност. УВ индексот ќе ...
сите 200 | | | веќе видена

Охрид, 27. септември 2018 (ИНПРЕС) – Хотелите „Unique“ и „Силекс“, како и проф. д-р Науме Мариноски од Факултетот за туризам во Охрид се меѓу најуспешните на ...
сите 26 | | | веќе видена

Охрид, 27. септември 2018 (ИНПРЕС) – Наташа Поповиќ речиси еден месец е на чело на нашата најпрестижна музичко – сценска манифестација, фестивалот „Охридско ...
сите 12 | | | веќе видена

Охрид, 27. септември 2018 (ИНПРЕС) – Стартува првата фаза од чистењето на отпадот кај „Мауцкер“. По објавениот повик на Министерството за животна средина за ...
сите 7 | | | веќе видена

Охрид, 27. септември 2018 (ИНПРЕС) – Голем талент од мали нозе… Вака накратко може да го опишеме нашиот талентиран сограѓанин, Михаил Сиљаноски. Има само шест ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 27. септември 2018 (ИНПРЕС) – Во организација на охридската локална самоуправа, денес се одржа презентација за финансиската поддршка на инвестициите, на ...
сите 15 | | | веќе видена

next