ИнПрес

Охрид, 7. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Филмот на ученикот Сергеј Андрески од ОУ „Кочо Рацин“ од Охрид, под менторство на наставничката Виолета Петковска е избран ...
сите 15 | | | веќе видена

Охрид, 7. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во катедралниот храм „Света Софија“ во Охрид денес се служи света архиерејска литургија по повод празникот „Собор на сите ...
сите 13 | | | веќе видена

Охрид, 7. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Архиепископскиот црковно-народен собор на вчерашното заседание ја додаде Јустинијана Прима во името на МПЦ и во титулата на ...
сите 4 | | | веќе видена

Скопје, 6. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Дарко Велковски поради повреда нема да биде во составот на А репрезентацијата на Македонија за октомвриските натпревари во ...
сите 4 | | | веќе видена

Охрид, 6. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Започнува новата сезона во во Првата македонска кошаркарска лига, а тимот на АВ Охрид отвора на домашен терен, против ...
сите 65 | | | веќе видена

Охрид, 5. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Со новите договори и со ревидирање на целосната проектна и техничка документација ќе добиеме автопат којшто во целост ги ...
сите 7 | | | веќе видена

Охрид, 5. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Основното училиште „Ванчо Николески“ во Лескоец, како и подрачните училишта во селата Косел, Ливоишта и Куратица денес беа ...
сите 6 | | | веќе видена

next