ИнПрес

Охрид, 10. октомври 2018 (ИНПРЕС) – И младите од охридскиот клуб „Интеракт“ со еко акција го поддржаа проектот „Еко Галичица 2018“. Младите чистеа по ...
сите 15 | | | веќе видена

Охрид, 10. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Максималната температура во ...
сите 193 | | | веќе видена

Охрид, 9. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Охрид денес беше домаќин на средбата на директорите на хидрометеоролошките служби од Југоисточна Европа, кои што на ...
сите 41 | | | веќе видена

Охрид, 9. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Градските совети на Охрид и Струга ја завршија процедурата за од МЈП „Проаква“ да се одвои колекторскиот систем. Сега ...
сите 8 | | | веќе видена

Охрид, 9. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Охриѓани многу сакаат да чуваат домашни миленици, а најчесто се одлучуваат за помали животни како папагали, желки, чуваат ...
| | веќе видена

Скопје/Охрид, 9. октомври 2018 (ИНПРЕС) – 1,8 милиони патници патувале преку „Меѓународниот aеродром Скопје“ и охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ во ...
сите 37 | | | веќе видена

Охрид, 9. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Викендов во Добој, БиХ се одржа еден од поквалитетните Таеквондо ИТФ турнири од А класа на Балканот. Учество зедоа 350 ...
сите 3 | | | веќе видена

Скопје, 9. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Денес точно на пладне ќе бидат пуштени во продажба билетите за настанот ,,Во чест на Тоше Проески”, информираат од Југотон ...
сите 70 | | | веќе видена

Охрид, 9. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Тешко дека ќе најдете човек кој не ги сака животните. Кучиња, мачиња, риби, во последно време и многу егзотични животни… Но, ...
сите 5 | | | веќе видена

next