ИнПрес

Подгорица, 7. декември 2018 (ИНПРЕС) – Шампионот од АБА лигата, Будуќност полека се навикнува на „животот“ во Евролигата, откако во „Морача“ успеа да ја собори ...
сите 5 | | | веќе видена

Лондон, 7. декември 2018 (ИНПРЕС) – Британскиот ресторан „Frankie&Benny’s“ претстави зона „без мобилни телефони“ ( No phone zone ) , откако спровеле анкета за ...
сите 5 | | | веќе видена

Париз, 7. декември 2018 (ИНПРЕС) – Група француски адвокати ја повика Владата на Франција да им забрани на полициските сили користење на шок бомбите ГЛИ-Ф4 при ...
сите 12 | | | веќе видена

Загреб, 7. декември 2018 (ИНПРЕС) – Администрација на американскиот претседател Доналд Трамп ја блокира продажбата на 12 израелски воени авиони од типот Ф-16 ...
сите 36 | | | веќе видена

Охрид, 7. декември 2018 (ИНПРЕС) – Со бројни манифестации продолжува одбележувањето на 8-ми декември, празникот на Св. Климент Охридски – Патронот на градот. ...
сите 140 | | | веќе видена

Охрид, 7. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Максималната температура во Охрид ќе ...
сите 291 | | | веќе видена

Охрид, 6. декември 2018 (ИНПРЕС) – Со отворањето на традиционалната изложба на Фото клубот „Охрид“ и свечената приредба на ОСУ „Св. Климент Охридски“, ...
сите 140 | | | веќе видена

Охрид, 6. декември 2018 (ИНПРЕС) – Република Македонија и Охрид се меѓу 28-те дестинации кои задолжително треба да се посетат во текот на 2019-та година, ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 6. декември 2018 (ИНПРЕС) – Екипи на ЈП „Охридски Комуналец“ спроведоа акција за расчистување на делницата од магистралниот пат Охрид-Скопје, на потегот ...
сите 2 | | | веќе видена

Кичево, 6. декември 2018 (ИНПРЕС) – Министерот за транспорт и врски во Владата на Република Македонија Горан Сугарески денес од Кичево порача дека следната ...
сите 17 | | | веќе видена

next