ИнПрес

Охрид, 26. април 2020 (Inpress) – Во насока на полесно следење на препораките за спречување на ширењето на Коронавирусот, OhridPress постојано Ви објавува ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 26. април 2020 (Inpress) – Останаа помалку од 24 часа од продолжениот полициски час во земјата, воведен поради спречување на ширењето на коронавирусот ...
сите 189 | | | веќе видена

Скопје, 25. април 2020 (Inpress) – Бројни македонски артисти, предводени од авторот на песната, нашиот најдобар гитарист Влатко Стефановски, изведоа прекрасна ...
сите 14 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 25. април 2020 (Inpress) – На автопатот Кичево-Охрид се работи интензивно и на сите делници, порача на денешната прес конференција директорот на ...
сите 25 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 23. април 2020 (Inpress) – Според податоците од 21-ви април на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) , регистрирани се 214 случаи на заболени лица ...
сите 605 | | | веќе видена

Охрид, 23. април 2020 (Inpress) – Согласно вчерашната одлука на Владата во работните денови, од понделеник до петок забрането ќе е движењето во периодот од ...
сите 218 | | | веќе видена

Охрид, 23. април 2020 (Inpress) – Преставници на Република Македонија, Албанија, Грција, Црна Гора и Косово во петок, на 24-ти април 2020 година ќе ја потпишат ...
сите 14 | | | веќе видена

next