ИнПрес

Охрид, 20. август 2018 (ИНПРЕС) – Откако СДСМ го презеде здравствениот систем тој е последно рангиран и најлош здравствен систем во Европа. Ниту се реновираат ...
сите 16 | | | веќе видена

Охрид, 20. август 2018 (ИНПРЕС) – Покрај во развојот на компанијата, продажниот и производствениот процес, охридските „Тамаро“ маркети се компанија која води ...
сите 5 | | | веќе видена

Охрид, 20. август 2018 (ИНПРЕС) – Водостојот на Охридското езеро е за 12 сантиметри понизок од максимално дозволената кота. Според последните мерења на УХМР, ...
сите 253 | | | веќе видена

Атина, 20. август 2018 (ИНПРЕС) – Со обраќање до јавноста, грчкиот премиер, утре, ќе го означи крајот на меморандумската политика. Утрешниот ден е симболичен ...
сите 35 | | | веќе видена

Буенос Аирес, 19. август 2018 (ИНПРЕС) – Напаѓачите од италијанската Серија А, Лаутаро Мартинез и Џовани Симеоне се меѓу 20-те нови фудбалери во аргентинската ...
сите 5 | | | веќе видена

Торино, 19. август 2018 (ИНПРЕС) – Симоне Заза е нов играч на Торино, објави клубот што сезонава има високи амбиции во Серија А. Италијанскиот репрезентативец ...
сите 10 | | | веќе видена

Охрид, 18. август 2018 (ИНПРЕС) – Членовите на мото клубот „Мото Охрид“ од Охрид, но и бројни други граѓани, вљубеници на моторите, денес му оддадоа почит на ...
сите 5 | | | веќе видена

next