ИнПрес

Охрид, 5. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Дебарско-кичевската епархија ги известува православни верници за распоредот на литургиите по повод празникот „Собор на сите ...
сите 47 | | | веќе видена

Охрид, 5. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во текот на вчерашниот ден Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал на Министерството за внатрешни работи ...
сите 66 | | | веќе видена

Охрид, 5. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Се сеќавате на него како на Dj Ванчо, Dj Jovanotti, гласот од Радио Охрид, од Уно Форте и Супер радио и како зад грамофоните ...
сите 7 | | | веќе видена

Охрид, 5. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Работодавачите и барателите на работа се собраа на едно место на првиот саем за вработување во организација на општина ...
сите 11 | | | веќе видена

Милано, 5. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Патрик Кутроне и Гонзало Игуаин постигнаа три гола за неполни 10 минути за Милан да избегне драматичен пораз од Олимпијакос ...
сите 7 | | | веќе видена

Струга, 5. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Македонската православна црква – Охридска архиепископија, од денес до 7-ми октомври ќе одржи Архиепископски црковно-народен ...
сите 53 | | | веќе видена

Охрид, 5. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Охриѓанката Симона Попоска синоќа имаше забележителен настап во рамките на најновото издание на фестивалот „Макфест“. Таа се ...
сите 14 | | | веќе видена

Охрид, 5. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура во ...
сите 227 | | | веќе видена

next