ИнПрес

Скопје, 16. октомври 2018 (ИНПРЕС) – За пациентите со ретки болести органодарителството и трансплантацијата на ткива и органи е од огромно значење бидејќи за ...
сите 25 | | | веќе видена

Охрид, 16. октомври 2018 (ИНПРЕС) – По победата на гостувањето кај Радовиш, охридските ракометари викендов ги очекува „езерското“ дерби. После шест години, на ...
сите 16 | | | веќе видена

Струга, 16. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во периодот од 11-ти до 14-ти октомври оваа година, СВР Охрид и полициската станица Струга, реализираа успешни акции за ...
сите 24 | | | веќе видена

Охрид, 16. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Директорката на Националната установа Фестивал „Охридско лето“, Наташа Поповиќ и претседателката на Управниот одбор на ...
сите 17 | | | веќе видена

Охрид, 16. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во тек се подготовките за големата интернационална и јубилејна изложба „100 години од откривањето на некрополата ...
сите 18 | | | веќе видена

Охрид, 16. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Со просечен дневен досег од 8,82% и неделен од 19,12%, односно со зголемување од над 5% во однос на претходната анкета, ...
сите 2 | | | веќе видена

Лондон, 16. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Романската тенисерка Симона Халеп годинава ќе ја заврши на првото место на ВТА листата. Таа најголемиот успех во кариерата ...
сите 15 | | | веќе видена

Охрид, 16. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од источен правец. Максималната температура ...
сите 188 | | | веќе видена

next