ИнПрес

Софија, 1. декември 2018 (ИНПРЕС) – Мултидисциплинарната експертска комисија меѓу Бугарија и Македонија ќе им прeдложи на владите на двете земји заедничко ...
сите 11 | | | веќе видена

Лос Анџелес, 1. декември 2018 (ИНПРЕС) – Словенија не успеа да се квалификува на Светското првенство во Кина, а од другата страна на Атлантикот, Лука Дончиќ не ...
сите 24 | | | веќе видена

Скопје, 1. декември 2018 (ИНПРЕС) – Репрезентацијата на Македонија со победа ги започна квалификациските натпревари за обезбедување бараж натпревар за пласман ...
сите 40 | | | веќе видена

Охрид, 1. декември 2018 (ИНПРЕС) – Охрид се украсува во пресрет на новогодишните празници, а според најавите, градов годинава ќе блесне во полн сјај и ќе биде ...
сите 5 | | | веќе видена

Струга, 30. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Република Македонија има многу успешни млади научници кои котираат високо на светската научна мапа, а една од нив е и ...
| | веќе видена

Охрид, 30. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Први декември, Светскиот ден за борба против СИДА и Неделата на борба против СИДА, од први до 7-ми декември, охридскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Скопје, 30. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Нема најава од претседателот на државата, Ѓорге Иванов дека сака има годишно обраќање во Собранието, рече собранискиот ...
сите 31 | | | веќе видена

Охрид, 30. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Претседателот на Советот на општина Охрид Живка Ангелоска, за понеделник, 3-ти декември 2018 година ја закажа 19-та, ...
сите 34 | | | веќе видена

next