ИнПрес

Охрид, 4. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Деновиве излезе од печат најновата книга со хаику поезија „Стрмец во хаику скротен“ на авторот Пере Ристески. Во книгата се ...
сите 3 | | | веќе видена

Истанбул, 4. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – НАТО и ЕУ не треба да се откажуваат од Македонија поради резултатите од референдумот, туку да ја продолжат поддршката ...
сите 47 | | | веќе видена

Охрид, 4. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во организација на Македонската академија на науките и уметностите во соработка со Владата на Република Македонија, Народна ...
сите 33 | | | веќе видена

Охрид, 4. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Заменик претседателот на Владата на Република Македонија, задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, денес ќе учествува ...
сите 40 | | | веќе видена

Охрид, 4. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северен ветер. Максималната ...
сите 221 | | | веќе видена

Охрид, 3. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во периодот јуни/јули 2018 година, во соработка со охридскиот Завод и Музеј и Центарот за истражување на предисторијата и ...
сите 7 | | | веќе видена

Охрид, 3. октомври 2018 (ИНПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 40-годишниот Н.Т. од охридското село Долно Коњско, поради постоење основи на ...
сите 84 | | | веќе видена

Охрид, 3. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во сабота, 6-ти октомври стартуваат натпреварите во Првата македонска кошаркарска лига. Кошаркарите на АВ Охрид новата ...
сите 21 | | | веќе видена

Москва, 3. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Реал Мадрид доживеа незгоден пораз на гостувањето во студената Русија, откако ЦСКА Москва ги победи актуелните европски ...
сите 8 | | | веќе видена

next