ИнПрес

Охрид, 28. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Охридскиот Кардиолошки завод продолжува со активностите на полето на размена на знаења и искуства на меѓународен план преку ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 28. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Семејството Стефановски објави дека Горан Стефановски ќе биде кремиран на 5-ти декември оваа година во „Бархам“ ...
сите 61 | | | веќе видена

Охрид, 28. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Етичките правила при известувањето најчесто се прекршуваат кај интернет порталите, 80% од претставките кои пристигнале до ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 28. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Поради постоење основи на сомнение за сторени две казнени дела „измама“, СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе ...
сите 143 | | | веќе видена

Рим, 28. ноември 2018 (ИНПРЕС) – По катастрофалниот 3:0 пораз од Еибар во текот на викенд, Сантијаго Солари и Реал Мадрид се вратија на победите со 2:0 триумф ...
сите 61 | | | веќе видена

Охрид, 27. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Спортистите од Таеквон-до клубот „Хва Ранг ИТФ“ од Лескоец, Охрид освоија 3 медали на турнирот од А класа „Бугарија Опен ...
сите 20 | | | веќе видена

Охрид, 27. ноември 2018 (ИНПРЕС) – По полни пет дена незаборавно патување, исполнето со многу насмевки и прекрасни спомени, попладнево пристигна групата од ...
сите 2 | | | веќе видена

Струга, 27. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против 33-годишниот А.Н. од струшкото ...
сите 142 | | | веќе видена

Охрид, 27. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Двајца охридски гимназијалци освоија прво место на годинашниот натпревар „Ноември – месец на науката“ кој се одржа на ...
сите 3 | | | веќе видена

next