ИнПрес

Охрид, 10. август 2018 (ИНПРЕС) – Променливото време и честите влажни и дождливи периоди го намали бројот на пожари во Охрид. Од почетокот на годинава досега ...
сите 6 | | | веќе видена

Охрид, 10. август 2018 (ИНПРЕС) – Демократскиот капацитет на градоначалникот Јован Стојаноски и СДСМ повторно ставен пред законите, обвини на денешната прес ...
сите 5 | | | веќе видена

Охрид, 10. август 2018 (ИНПРЕС) – Вистинско уметничко доживување со класична и неокласична музика приреди синоќа ансамблот на „Игњац Фукс“ во црквата „Света ...
сите 97 | | | веќе видена

Тбилиси, 10. август 2018 (ИНПРЕС) – Од денеска почнуваат битките на ЕХФ-шампионатот во Грузија во кадетска конкуренција каде Македонија ќе тргне во поход по ...
сите 73 | | | веќе видена

Охрид, 10. август 2018 (ИНПРЕС) – Музичката програма на фестивалот „Охридско лето“ вечерва предвидува концерт на познатиот пијанист Роберт Биша од Албанија кој ...
сите 22 | | | веќе видена

Лондон, 10. август 2018 (ИНПРЕС) – Првата од “големата петорка”, вечерва стартува Премиер лигата која обично носи најмногу возбудувања кога станува збор за ...
сите 13 | | | веќе видена

Охрид, 10. август 2018 (ИНПРЕС) – Синоќа беа свечено доделени дипломите на генерацијата матуранти 2017/2018 година во гимназијата „Св. Климент Охридски“ во ...
сите 4 | | | веќе видена

Охрид, 10. август 2018 (ИНПРЕС) – Во организација на клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008“ од Охрид, во сабота ќе се одржи второто издание на ...
сите 10 | | | веќе видена

Охрид, 9. август 2018 (ИНПРЕС) – Блаже Миневски е авторот на најдобриот расказ „Потфрлување на топката“ , од конкурсот по повод „Вечери на Живко Чинго“. ...
сите 9 | | | веќе видена

Охрид, 9. август 2018 (ИНПРЕС) – Зголемен број на интервенции на терен и амбулантски прегледи бележи летово охридската служба за Итна медицинска помош. ...
сите 18 | | | веќе видена

next