ИнПрес

Охрид, 02. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во рамките на емисијата „Радио Корнер“ на Супер радио денес беше промовирана темата „Каде си ми ти“, деби сингл на ...
сите 7 | | | веќе видена

Струга, 2. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалитички работи – Струга поднесе кривична пријава против 32-годишниот А.М. од село ...
сите 65 | | | веќе видена

Охрид, 2. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Центарот за култура „Григор Прличев“ и Народниот театар Охрид го објавија репертоарот, односно распоредот на настани кои ќе ...
сите 35 | | | веќе видена

Охрид, 2. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Утре во охридскиот Центар за култура „Григор Прличев“ ќе биде изведена детската претстава „Заборавените кукли“. Во светот на ...
сите 13 | | | веќе видена

Охрид, 2. октомври 2018 (ИНПРЕС) – НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид ја продолжува практиката да одбележува значајни годишнини сврзани со творештвото на ...
сите 14 | | | веќе видена

Охрид, 2. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во акција реализирана утрово, СВР Охрид пронајде и одзеде торбица со опојна дрога марихуана и приведе еден македонски и пет ...
сите 57 | | | веќе видена

Охрид, 2. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во организација на Македонската академија на науките и уметностите во соработка со Владата на Република Македонија, Народна ...
сите 40 | | | веќе видена

next