ИнПрес

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Претседателката на Инспекцискиот Совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, на денешната редовна прес-конференција, информираше за ...
сите 143 | | | веќе видена

Охрид, 28. мај 2020 (Inpress) – Дали некој ќе понесе одговорност за несовесното однесување на поедини луѓе? Дали некој ќе преземе нешто? Или ќе се продолжи со ...
сите 3 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – На автопатот Кичево-Охрид се работи и дел од километрите наесен ќе бидат пуштени, изјави министерот за транспорт и врски Горан ...
сите 27 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Додека за многумина лудоста на луѓето за некои производи од супермаркетите е тешко да се објасни, факт е дека потрошувачите ...
сите 4 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Исправени сме пред два избора – да се навикнеме безусловно да ги почитуваме мерките за заштита на здравјето кои се предуслов ...
сите 80 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Работниците кои поради коронакризата останале без работа, независно од времето поминато во работен однос, ќе можат да добијат ...
сите 116 | | | веќе видена

Охрид, 28. мај 2020 (Inpress) – Денешниот ден и почнувањето со работа на кафетериите е вистински празник за охриѓани, од кои дел за себе велат дека „повеќе ...
сите 20 | | | веќе видена

Охрид, 28. мај 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица заради кривично дело – ...
сите 127 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 28. мај 2020 (Inpress) – Охрид е меѓу градовите со најмногу пријавени кривични дела семејно насилство за времетрањето на полицискиот час. ...
сите 61 | | | веќе видена

next