ИнПрес

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Поставена кабината на автобуската постојка на булеварот „Туристичка“ кај пекарата „Мартина“. На почетокот на декември минатата ...
сите 11 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Неговите раце, вештината и апаратурата стојат помеѓу вас и болестите на новото време – болката во вратот, кичмата и сите ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – На полноќ истече рокот за поднесување листи до ДИК односно ОИК на кандидатите кои ќе учествуваат на претседателските и ...
сите 185 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 232 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Секторот за внатрешни работи од Охрид поднесе кривична пријава против 23-годишниот Д.Ѓ. од Охрид поради постоење основи на ...
сите 68 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Михаил Трендафилов-Нанче, кандидат на партијата ГДУ за градоначалник на Охрид денес ја поднесе кандидатурата до Општинската ...
сите 108 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ вчера и денес вршат прекројување на крошната на големото дрво пред „Мини маркет“. – Се сечат ...
сите 2 | | | веќе видена

Битола/Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Апелациониот суд во Битола ја намали затворската казна од 16 години на 8 години за српскиот државјанин Бојан Угреновиќ, ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Охриѓанецот Стевче Стевоски повторно ќе се кандидира за првата градска фотелја во Охрид, овојпат како кандидат на политичката ...
сите 5 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Врз основа на член 21 од Законот за просторно и урбанистичко планирање („Службен весник на Република Македонија“ број 199/14, ...
сите 6 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Во текот на вчерашниот ден (20.03.2019 година), на целото подрачје на СВР Охрид, беа извршени зајакнати акциски контроли во ...
сите 92 | | | веќе видена

Струга/Скопје, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Романската поетеса Ана Бландијана е годинашен лауреат на наградата „Златен венец“ на Струшките вечери на поезијата. ...
сите 23 | | | веќе видена

next