ИнПрес

Охрид, 30. август 2018 (ИНПРЕС) – Денеска ќе се задржи сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер, особено ...
сите 211 | | | веќе видена

Охрид, 29. август 2018 (ИНПРЕС) – Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против 59-годишната М.К. од Охрид за сторено кривично дело ...
сите 222 | | | веќе видена

Охрид, 29. август 2018 (ИНПРЕС) – Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против 59-годишнито М.М. од охридското село Ботун, за сторено ...
сите 223 | | | веќе видена

Охрид, 29. август 2018 (ИНПРЕС) – Викендов Охрид ќе биде домаќин на првата балканска средба на пациенти, семејства и експерти за Алпортов синдром. Според ...
сите 26 | | | веќе видена

Охрид/Скопје, 29. август 2018 (ИНПРЕС) – Не стивнуваат реакциите во јавноста по вчерашниот подвиг на младиот, 12 годишен Марко Пејчиновски, кој успеа да го ...
сите 75 | | | веќе видена

Охрид, 29. август 2018 (ИНПРЕС) – Спортските настани кои оваа година се интензивираа како никогаш до сега продолжуваат со несмалено темпо и во овие последни ...
сите 9 | | | веќе видена

Охрид, 29. август 2018 (ИНПРЕС) – 32-гдишната М.С. од селото Издеглавје, вчера, во 15:03 часот во Полициска станица во Охрид, пријавила дека се случил инцидент ...
сите 76 | | | веќе видена

Скопје, 29. август 2018 (ИНПРЕС) – Законот за сметководство на непрофитните организации ги пропишува сметководствените принципи и правила, како и основните ...
сите 5 | | | веќе видена

Крит, 29. август 2018 (ИНПРЕС) – Процесот на напуштање на бродот „Елефтериос Венизелос“, успешно заврши за патниците, без проблеми и повреди, по координираната ...
сите 57 | | | веќе видена

next