ИнПрес

Скопје/Охрид, 21. мај 2020 (Inpress) – По дијагностицирањето на коронавирус кај седум вработени во Единицата за брзо распоредување при МВР, во изолација се ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопје, 21. мај 2020 (Inpress) – Македонско еколошко друштво во соработка со Општина Ресен и Националниот парк „Галичица“, оваа година Меѓународниот ден на ...
сите 28 | | | веќе видена

Охрид, 21. мај 2020 (Inpress) – Во текот на минатата година во охридското кино биле проектирани 11 филмови, а се одиграле 26 претстави, објави Државниот завод ...
сите 18 | | | веќе видена

Скопје, 21. мај 2020 (Inpress) – Управата за јавни приходи соопшти дека на 31-ви овој месец истекува рокот за потврдување или коригирање на годишната даночна ...
сите 16 | | | веќе видена

Скопје, 21. мај 2020 (Inpress) – Ако се воведе полициски час целиот викенд, тогаш вие како компетентни органи, ќе ја изгубите довербата од сите верници од ...
сите 169 | | | веќе видена

Скопје, 20. мај 2020 (Inpress) – Угостителските објекти ќе се отворат на почетокот на следната недела, информира министерот за здравство Венко Филипче. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Скопје, 20. мај 2020 (Inpress) – Од УХМР известуваат дека попладне, во вечерните и ноќните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и ...
сите 214 | | | веќе видена

Охрид, 20. мај 2020 (Inpress) – Во услови на зголемена фрекфенција во сообраќајот на целото подрачје на СВР Охрид, од Секторот упатуваат апел до сите учесници ...
сите 32 | | | веќе видена

Скопје, 20. мај 2020 (Inpress) – Полицискиот час да трае од 19:00 часот во сабота, до вторник, до 05:00 утрината, предлата Комисијата за заразни болести до ...
сите 301 | | | веќе видена

Скопје, 20. мај 2020 (Inpress) – Синдикатот за угостителство и туризам бара од Владата на Република Македонија да им се овозможи бенефициран стаж, бидејќи, се ...
сите 15 | | | веќе видена

next