ИнПрес

Охрид, 21. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Сашо Василевски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ кој беше исклучен од партијата откако гласаше за пристапување кон измени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Охрид, 21. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Семејството на 15-годишната Сара Настеска од Охрид се заблагодарува за подадената рака на здравствените државни институции, ...
сите 93 | | | веќе видена

Охрид, 21. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во спортската сала на ОУ „Григор Прличев“ во Охрид вечерва се одржа првиот дел од хуманитарната акција за помош на Сара ...
сите 82 | | | веќе видена

Охрид/Лугож, 21. октомври 2018 (ИНПРЕС) – 22-годишната охриѓанка Миланка Новеска се закити со престижна награда на интернационалниот натпревар „Тибериу ...
| | веќе видена

Охрид, 21. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Едно лице го загуби животот, а четири имаат тешки телесни повреди, во сообраќајната незгода што утрово во 01:25 часот се ...
сите 6 | | | веќе видена

Дејтона, 21. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Извршниот директор на Мекларен, Зек Браун најави дека конструкторот нема да влезе во американските автомобилски серии ...
сите 6 | | | веќе видена

Њу Орлеанс, 21. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Прв пат во историјата НБА франшизата од Њу Орлеанс, сезоната ја започна со две победи, настапува под името Пеликанс. ...
сите 95 | | | веќе видена

Охрид, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Паркот пред клубот „Хавана“ и комплексот на охридскиот Центар за култура „Григор Прличев“ е во самото срце на градот и со ...
сите 4 | | | веќе видена

Струга, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Поради сторени казнени дела „насилство“ и „спречување на овластени службени лица при вршење на службени дејствија“, ...
сите 42 | | | веќе видена

Охрид, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Македонскиот народ мора да остане посплотен во овие тешки моменти. Мора да се биде горд бидејќи народот не ја изневери ...
сите 149 | | | веќе видена

Франкфурт, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) –Првиот меч од осмото коло на Бундеслигата донесе неверојатен резултат, откако Ајнтрахт Франкфурт го „здроби“ тимот на ...
сите 8 | | | веќе видена

Охрид, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Охриѓаните Сашо Василески и Љубен Арнаудов од редовите на ВМРО-ДПМНЕ беа меѓу пратениците кои синоќа во парламентот на ...
сите 204 | | | веќе видена

Скопје, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Откако синоќа во парламентот 80 пратеници го прифатија владиниот предлог за пристапување кон уставни измени во склад со ...
сите 205 | | | веќе видена

Охрид, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Од ОУ „Григор Прличев“ од Охрид информираат дека ќе организираат хуманитарна акција за помош на Сара Настеска „Од мене, од ...
сите 58 | | | веќе видена

next