ИнПрес

Охрид, 15. јануари 2019 (ИНПРЕС) – ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за новите вработувања во ЈП „Охридски Комуналец“ и за тоа побара одговор. Единствено што нè интересира ...
сите 9 | | | веќе видена

Охрид, 15. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Од ЈП „Охридски Комуналец“ до медиумите испратија реакција на изнесеното на вчерашната прес конференција на ОК на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 9 | | | веќе видена

Охрид, 15. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Со просечен дневен досег од 7,35% и неделен од 13,24%, Супер радио и во четвртиот квартал од 2018 година останува водечка во ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 15. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во согласност со Годишната програма на Секторот за туризам и локален економски развој, предвидено e субвенционирање на ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 15. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во рамки на одбележување на големиот верски празник Богојавление-Водици и Денот на рибарите, Црвен крст Охрид и годинава ќе ...
сите 56 | | | веќе видена

Охрид, 15. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Утре ќе бидат соопштени деталите за начинот на кој оваа година ќе се прославуви празникот „Богојавление Водици“. На прес ...
сите 59 | | | веќе видена

Струга, 15. јануари 2019 (ИНПРЕС) – На граничниот премин „Ќафасан“, вчера околу пладне, при пасошка контрола, било констатирано дека шенген визите кои било во ...
сите 81 | | | веќе видена

Атина, 15. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во пресрет на расправата за доверба на грчката Влада и утрешното гласање, владиниот портпарол и министер без ресор на ...
сите 199 | | | веќе видена

Скопје, 15. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери синоќа преку својот Фејсбук профил објави дека го испратил ...
сите 243 | | | веќе видена

next