ИнПрес

Охрид, 19. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Максималната температура во Охрид ...
сите 190 | | | веќе видена

Охрид, 18. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Охриѓани уште еднаш имаат можност да ја покажат својата хуманост за лекување на 15-годишната Сара Настеска од Охрид, кај ...
сите 64 | | | веќе видена

Охрид, 18. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Согласно Г1 програмата за локален економски развој на општина Охрид за 2018-та година, ќе се реализираат советувања и обука ...
сите 18 | | | веќе видена

Охрид, 18. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Навременото чистење на ќунците и оџаците е најдобар начин за превенција и заштита од пожари. Во пресрет на грејната сезона ...
| | веќе видена

Скопје, 18. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Обвинителството за организиран криминал и корупција нема да даде зелено светло пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски да ...
сите 108 | | | веќе видена

Скопје, 18. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Свесни за фактот дека употребата и достапноста на нелегалното оружје директно негативно влијае не само врз сеопштите ...
сите 20 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 18. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Охридска банка Сосиете Женерал презентира еден нов, поинаков концепт за детско штедење наречен „Оби Роби и малите ...
сите 4 | | | веќе видена

Охрид, 17. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Учениците од I до V одделение во ОУ „Дебрца“ денес го реализираат проектот „Различни, а сепак исти“. Целта на проектот е ...
сите 3 | | | веќе видена

next