ИнПрес

Скопје/Охрид, 18. декември 2018 (ИНПРЕС) – Започна новата наградна игра на Охридска банка Сосиете Женерал нарачена „Зелена наградна игра“, во која Банката за ...
сите 15 | | | веќе видена

Охрид, 18. декември 2018 (ИНПРЕС) – Дебарско-кичевската епархија ги известува православните верници дека утрово, во манастирот Св. Наум Охридски – Охрид, со ...
сите 12 | | | веќе видена

Охрид, 18. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претежно ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено претпладне во западните и јужните ...
сите 15 | | | веќе видена

Минхен, 15. декември 2018 (ИНПРЕС) – Баерн со 88:84 славеше над Жалгирис во 12. коло од Евролигата, запишувајќи ја шестата победа на драматичен начин. Баерн ...
сите 22 | | | веќе видена

Охрид, 15. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Во крајните западни и источни делови ќе има ...
сите 432 | | | веќе видена

Фленсбург, 14. декември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Неколку месечната акција и вистинска мобилизација на охриѓани, но и на целата држава и сите добри луѓе ширум светот, ...
сите 8 | | | веќе видена

next