ИнПрес

Охрид, 5. септември 2018 (ИНПРЕС) – Иако поминаа девет години, се` уште се свежи сеќавањата на трагичниот настан кој се случи во водите на Охридското Езеро, ...
сите 31 | | | веќе видена

Охрид, 5. септември 2018 (ИНПРЕС) – Истакнатиот англиски шаховски и проблемски велемајстор Џон Нан го освои првото место на Отворениот турнир во решавање ...
сите 7 | | | веќе видена

Копенхаген, 5. септември 2018 (ИНПРЕС) – Данска се соочува со сериозни проблеми, и претеше целосно исфрлање од сите натпреварувања, па таа фудбалска земја ...
сите 19 | | | веќе видена

Охрид, 5. септември 2018 (ИНПРЕС) – НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид ги известува читателите и корисниците на нејзините услуги дека одделението за ...
сите 3 | | | веќе видена

Њујорк, 5. септември 2018 (ИНПРЕС) – Бранителот на титулата во Флашинг Медоус, Рафаел Надал се намачи за да се пласира помеѓу четворицата најдобри. Шпанецот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Охрид, 4. септември 2018 (ИНПРЕС) – Васил Јанкула, Македонец од Мала Преспа кој боледува од детска целебрална парализа, ќе биде дел од 32-рото издание на ...
сите 36 | | | веќе видена

Струга, 4. септември 2018 (ИНПРЕС) – На 23-ти август 2018 година, во 23:00 часот во, Полициската станица во Струга, 14-годишна штитеничка на Јавната установа ...
сите 69 | | | веќе видена

next