ИнПрес

Охрид, 19. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Нивото на Охридското Езеро дојде на само еден сантиметар над минимално дозволената кота (693,10 м.н.в). Според денешните ...
сите 23 | | | веќе видена

Охрид, 19. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Активистите на Здружението за заштита на природното и национално богатство „Енхелеус Лихнид“ од Охрид повикуваат на нова ...
сите 3 | | | веќе видена

Скопје, 19. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Денеска попладне во Клубот на пратеници во Скопје ќе се одржи најавената средба помеѓу премиерот и лидер на СДСМ, Зоран ...
сите 192 | | | веќе видена

Охрид, 18. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Врачен договорот за финансирање на Проект на охридскиот Хидробиолошки завод. Проектот „Еколошката состојба на рибната ...
сите 18 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 18. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Во текот на вчерашниот ден, 17-ти ноември, Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за ...
сите 243 | | | веќе видена

Охрид, 18. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Тим на охридскиот Црвен крст деновиве реализираше работилница со претставници на институции и установи од областа на ...
сите 4 | | | веќе видена

Охрид, 18. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Во Охрид денес претежно сончево со умерена облачност. Претпладне по котлините ќе има појава на магла и значителна ниска ...
сите 186 | | | веќе видена

Скопје, 17. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Стопанската комора на Македонија бара да се воведе задолжителната вакцинација и во приватниот сектор. Само така, смета, ќе ...
сите 525 | | | веќе видена

Скопје, 17. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Состојбата со коронавирусот во училиштата е стабилна и сѐ додека е така остануваме на првото сценарио – настава со физичко ...
сите 48 | | | веќе видена

next