ИнПрес

Охрид, 15. септември 2018 (ИНПРЕС) – По супер-супешната промоција и продажна акција од вчера, денес во просториите на охридски „Кармен БауЦентар“ се одржа и ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 15. септември 2018 (ИНПРЕС) – Во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид денес се спроведува традиционалната крводарителска акција на охридските ...
сите 15 | | | веќе видена

Охрид, 15. септември 2018 (ИНПРЕС) – Од нуркачкиот центар „Акватек“ од Охрид посочуваат на појавата на пуштање на неавтохтони видови на животни во водите на ...
сите 24 | | | веќе видена

Лондон, 15. септември 2018 (ИНПРЕС) – Репрезентациите го промовираа новото натпреварување Лигата на нациите, а по двонеделната пуаза, повторно на сцена се ...
сите 19 | | | веќе видена

Охрид, 15. септември 2018 (ИНПРЕС) – Охридските салони за мебел „Гир Риг“ деновиве го прославуваат 24-тиот роденден. – Растеме заедно, соработуваме, опремуваме ...
сите 9 | | | веќе видена

Лисабон, 15. септември 2018 (ИНПРЕС) – Македонските претставници во ракометната Лига на шампиони денеска ги почнуваат натпреварите во новата сезона од елитното ...
сите 27 | | | веќе видена

Охрид, 14. септември 2018 (ИНПРЕС) – Овој 30-ти септември е раскрсница на која треба да си ја зацврстиме нашата држава. Имаме многу крупна одговорност како ...
сите 8 | | | веќе видена

Букурешт, 14. септември 2018 (ИНПРЕС) – Охридски таеквондисти, како дел од државната репрезентација на Република Македонија, викендов ќе бидат дел од ...
сите 30 | | | веќе видена

Охрид, 14. септември 2018 (ИНПРЕС) – Ние, граѓаните на Дебрца, добро знаеме дека е несоборлив факт дека живееме во една од најчистите природни и екстремно ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 14. септември 2018 (ИНПРЕС) – На спортските терени во склоп на хотелот „Аквалина“, денес беа свечено отворени 15-те Спортски игри и средби на членовите ...
сите 10 | | | веќе видена

next