ИнПрес

Охрид, 10. септември 2019 (ИНПРЕС) – Од Здружението „Охридски атлетски маратон 2012“ и официјално потврдија дека 33-то издание на традиционалната трка кое се ...
сите 14 | | | веќе видена

Охрид, 6. септември 2019 (ИНПРЕС) – На 3-ти септември 2019 година, на граничниот премин „Свети Наум“, за влез во државата се пријавил македонски државјанин, ...
сите 32 | | | веќе видена

Охрид, 6. септември 2019 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид Константин Георгиески денеска категоричен во изјавата дека изминат е периодот на преговори, ...
сите 51 | | | веќе видена

Охрид, 6. септември 2019 (ИНПРЕС) – Во Охрид се одмораа бројни туристи, но за жал најдолго се одмораше Локалната самоуправа предводена од СДСМ и ...
сите 51 | | | веќе видена

Охрид, 6. септември 2019 (ИНПРЕС) – Во предворјето на црквата „Св. Софија“вечерва ќе се одржи јубилеен концерт по повод 10 години од формирањето на подмладокот ...
сите 5 | | | веќе видена

Охрид, 6. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во чест на Денот на независноста, во понеделник, на 9-ти септември 2019 година, Министерството за одбрана организира ...
сите 44 | | | веќе видена

Лондон/Охрид, 6. септември 2019 (ИНПРЕС) – Специјализираното научно списание „Nature“ во последното издание објавува подолг текст посветен на Охридското Езеро, ...
сите 7 | | | веќе видена

Охрид, 6. септември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне на места нестабилно со локален пороен дожд, грмежи ...
сите 234 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 5. септември 2019 (ИНПРЕС) – Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна ...
сите 57 | | | веќе видена

next