ИнПрес

Охрид, 14. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Наместо проекти за охриѓани, СДСМ и в.д градоначаликот Константин Георгиески спроведуваат партиски вработувања, обвинуваат ...
сите 17 | | | веќе видена

Вевчани, 14. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Со василичарско оро и традиционалното палење на маските, попладне завршува овогодинешниот Вевчански карневал. Рано утрово ...
сите 85 | | | веќе видена

Скопје, 14. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Измените во Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги предвидуваат строга забрана за рекламирање на државните ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Екипи на ЈП „Охридски Комуналец“ денес ја продожија акцијата од синоќа за отстранување на снегот од централното градско ...
сите 55 | | | веќе видена

Охрид, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во пресрет на големиот христијански празник Богојавление – Водици, десетина охридски нуркачи денес го чистеа дното на ...
сите 57 | | | веќе видена

Скопје, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во рамките на внатрешната контрола, извршена во сите здравствени домови во државата, пронајдени се 635 кутии од МРП ...
сите 153 | | | веќе видена

Охрид, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во утринските и претпладневните часови по котлините со појава на ...
сите 253 | | | веќе видена

Охрид, 11. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Граѓаните да ги дислоцираат возилата и да го исчистат снегот пред нивните објекти, апелираат од ЈП „Охридски комуналец“. – ...
сите 55 | | | веќе видена

next