Природа,сонце, зеленило, мирис на јоргован, а згора на тоа и поглед кон езеро, ех… Кој не би посакал сега во ова време невреме да го чувствува и гледа тоа!Но, ...
сите 4 | | | веќе видена

Без оглед на сите мерки за претпазливост, како и мерките за социјално растојание, продажбата во секс-индустријата се зголемува за време на тековната состојба. ...
сите 29 | | | веќе видена

На граничната линија помеѓу Швајцарија и Германија, недалеку од езерото Констанца, подигната е и втора ограда на границата меѓу Германија и Швајцарија. ...
сите 9 | | | веќе видена

Toмислав Пиплица е легендарен голман на Енерџи Котбус на голот на овој клуб стоеше повеќе од 10 години. Постарите љубители на фудбалот добро се сеќаваат каков ...
сите 6 | | | веќе видена

Најпознатата селебрити сага доби ново продолжение! Тројството Анџелина Џоли – Бред Пит – Џенифер Анистон не престанува да ги пополнува колумните во медиумите, ...
сите 11 | | | веќе видена

Поради епидемијата од коронавирус, властите во Флорида ги повикаа жителите да држат физичко растојание во должина од „еден крупен алигатор“. Соопштението е ...
сите 2 | | | веќе видена

Некои корисници на нелегални дроги во Велика Британија започнаа со складирање на овие недозволени супстанции, поради слабата понуда на црниот пазар во екот на ...
сите 9 | | | веќе видена

Берзанскиот индекс МБИ10 расте веќе неколку дена по ред. Откако на 27 март минатиот месец тој ја доживеа најниската вредност во овој период, од 3.256,2 поенти, ...
сите 5 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изрази надеж дека Соединетите држави наскоро ќе забележат попуштање на кризата со коронавирусот во некои жаришта, но ...
сите 100 | | | веќе видена

 Замислете да останете заглавени на „вечен меден месец“? Еден пар од Јужна Африка периодов живее во таков рајски карантин на Малдиви. Оливија (27) и Раул де ...
сите 13 | | | веќе видена

Во Комисијата за заразни заболувања се вклучени повеќе институции од нашата држава на чело со Министерството за здравство. Скро секој ден во 8 часот наутро ...
сите 26 | | | веќе видена

Андреј Ѓеорѓиески познат како Андреј од дуото ДНК, за Женски Магазин сподели како му поминуваат деновите во домашна изолација со сопругата Наталија и ќерката ...
сите 2 | | | веќе видена

next