Францускиот претседател, Емануел Макрон, повика на дијалог по повод протестите што избија ширум земјата како резултат на растот на цените на горивата.Ова е прв ...
сите 101 | | | веќе видена

Неименуван 50-годишник загинал кога падобранот му се заглавил во текот на скок од карпа во Назаре во Португалија. Ужасната сцена ја забележаа камерите, а се ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот француски пожарникар ги откри последните зборови на принцезата Дијана пред нејзината смрт. На 20-годишнината од големата несреќа, еден од првите ...
сите 3 | | | веќе видена

Досега заедно со репрезентациите на Грузија и Белорусија го обезбедија учеството во завршните борби за континенталниот собир. Последниот патник ќе го дознаеме ...
сите 65 | | | веќе видена

Најголемиот научен експеримент и воедно најголем робот на светот, големиот хадронски акцелератор (LHC) во ЦЕРН, во наредните години би требало своите титули да ...
| | веќе видена

Леонардо на големо ја разгледува оваа опција. Милан започна многу амбициозно во намерата да се засили за наредната сезона. „Росонерите“ веќе водат преговори за ...
сите 22 | | | веќе видена

Заменик-министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули денеска се сретна со претставничката на Светската здравствена организација (СЗО) во ...
сите 78 | | | веќе видена

На денешен ден 1961. година, родена е Надја Команечи, најдобрата гимнастичарка на сите времиња. Кога ќе кажете гимнастика - помислувате на Надја Команечи. ...
сите 2 | | | веќе видена

Годината на BMW X моделот, достигнува уште еден врв. По претставувањето на првиот BMW X2 и новиот BMW X4, новото издание на оригиналниот BMW X модел е сега ...
сите 8 | | | веќе видена

Италијанските медиуми пренесуваат дека раководството на Интер донело одлука да го стави на трансфер листа хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ. Перишиќ веќе ...
сите 18 | | | веќе видена

next