Екологисти од неготинското здружение за заштита на природата „Ековита“ реагираат дека пластични шишиња ја преплавиле реката Вардар. – Реката е надојдена поради ...
| | веќе видена

Портпаролот за надворешни работи на ЕУ, Петер Стано, прецизираше денеска дека постоечките ЕУ санкции врз Русија не претставуваат пречка за Москва да се бори ...
сите 20 | | | веќе видена

Демократската партија на Албанците (ДПА), на прес-конференција денеска предложи Министерството за здравство да ја земе предвид Болницата за белодробни ...
сите 8 | | | веќе видена

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните на град Скопје, го објавува неделниот извештај за квалитетот и безбедноста на ...
сите 28 | | | веќе видена

Полската Влада бара воведување нови даноци во ЕУ со цел да се зголеми буџетот на Унијата потребен за борба против коронавирусот, изјави денеска полскиот ...
сите 11 | | | веќе видена

Директорот на Хрватскиот институт за јавно здравје Крунослав Цапак најави дека земјата ќе спроведе истражување на целокупната популација за да се утврди кој сè ...
сите 17 | | | веќе видена

Околу нас има премногу бука. Премногу информации, најчесто непотребни и бескорисни, кои само не оптоваруваат. Премногу вести, слики, зборови, звуци. Си го ...
сите 14 | | | веќе видена

Преку јасни и практични лекции што се учат лесно – по една на ден во текот на сто дена – познатиот будистички свештеник Шунмио Масуно евоцира мудрост стара со ...
сите 10 | | | веќе видена

Наредбата за карантин во Индија важи за цела држава, само што пред наредбата цела држава не се наоѓаше на место на живеење според лична карта, ниту пак баш цел ...
сите 11 | | | веќе видена

Германците ќе бидат казнувани со по 500 евра доколку стојат преблиску еден до друг на јавно место. Тоа е една од предвдените нови мерки против ширењето на ...
сите 5 | | | веќе видена

Среќниот семеен живот на пар од Италија брзо завршил со развод, откако сопруга пронашла ја пронашла кутијата на својот сопруг под креветот. Се започнало кога ...
сите 4 | | | веќе видена

“Славните и богатите очајнички се трудат да докажат дека сите сме еднакви во текот на кризата – всушност кризата покажа колку е тоа далеку од реалноста”, ...
сите 4 | | | веќе видена

На денешен ден, 6 април, точно пред една деценија, фудбалскиот свет посведочи на мајсториите на Лионел Меси. Во реваншот против Арсенал во четвртфиналето од ...
сите 15 | | | веќе видена

Честопати можеме да слушнеме како за некој се вели дека покажува високо ниво на емоционална интелигенција, но што навистина значи тоа? Дали е ова лице кое ...
сите 16 | | | веќе видена

Задржете ја убавата енергија која со себе ја носат празниците и покрај вонредните услови. Во тоа ќе ви помогне и фокусот на креативни изработки во домашни ...
сите 6 | | | веќе видена

next