Најефикасни мерки во борбата против пандемијата се социјалното дистанцирање и зголемувањето на капацитетот на вели словенечкиот инфектолог Андреј Трампуж, кој ...
сите 22 | | | веќе видена

Во повеќе современи држави каде се негуваат демократските вредности, како ефикасна алатка што обезбедува полесен пристап до правда и брзо и економично решавање ...
сите 31 | | | веќе видена

Од 1946 до 1992 година, во времето на некогашната заедничка држава, само четири клубови од Македонија играле во најсилната лига на екс-СФРЈ. Играле заедно со ...
сите 3 | | | веќе видена

Без да не информира, добивме отказни ршенија. Вака обвинуваат дел од вработените од струмичкиот фитнес центар „Пулсе“ кои веста ја дознале од Агенцијата за ...
сите 61 | | | веќе видена

Пандемија! Covid-19! Вонредна состојба за политичарите, вонредна состојба за угостителите, вонредна состојба за судството, за економијата... ама највонредна за ...
сите 9 | | | веќе видена

Дополнителниот министер за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска Стојковски преку својот Фејсбук профил апелира владата веднаш да ...
сите 60 | | | веќе видена

Првите луѓе на МОТО ГП шампионатот изјавија дека одлучиле да обезбедат финансиска помош за тимовите, земајќи ги предвид одложено време до почетокот на ...
сите 13 | | | веќе видена

Повторно истата песна! Кинезите продолжуваат безмилосно да ги третираат кутрите животни! Исплашени кучиња и мачки заробени во ‘рѓосани кафези, продавање на ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев мора да оди во 15 дневна самоизолација затоа што имаше конткат со преставници од Словенија со кои се фотографираше на аеродромот во ...
сите 46 | | | веќе видена

58-годишен германски лекар бил пронајден мртов во неговиот стан, откако не ја почитувал одредбата за самоизолација, бидејќи имал симптоми на коронавирус. ...
сите 6 | | | веќе видена

Во морето лоши вести во светот и земјата, поврзани со Ковид-19, конечно една добра од Академија Пандев. А таа е дека најдобрите фудбалери на овој клуб Љупче ...
сите 13 | | | веќе видена

Тестирани на еден милион жители (бројките за државите, како Исланд или териториите кои имаат помалку од еден милион жители, ја покажуваат бројката на тестови ...
сите 6 | | | веќе видена

Судбината сакаше токму Македонецот Дарко Панчев да му го донесе најголемиот успех на српскиот гигант Ц. Звезда. Генерации и генерaции на црвено – белите ...
сите 11 | | | веќе видена

next