Министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски вчера се сретна со жителите на неколку населени места од општина Крива Паланка ...
сите 59 | | | веќе видена

Швајцарската компанија Massoel Shipping ангажираше тим za ослободување на 12-те членови на екипажот киднапиран на товарен брод од страна на пирати крај брегот ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ повторно го изненади регионот со своја постапка.Имено, таа во текот на својата посета на САД ...
сите 28 | | | веќе видена

Од обичаите ништо не знаела, само да се каче на маса...Пеачката Милица Тодоровиќ била венчана кума на Стеван Анѓелковиќ, а на церемонијата дошла со дечкото ...
сите 7 | | | веќе видена

Група снајперисти Албанци се приклучиле на џихадистите кои се борат во Идлиб, Сирија, објави „Франс соар“ (France Soir). Според весникот Албанците објавиле и ...
сите 9 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 75 | | | веќе видена

Доколку сакате љубов, романтични личности, побарајте ги во овие три хороскопски знаци! Некои во љубовта успеваат да го задржат здравиот разум и постепено да се ...
сите 39 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели изјави дека работи посветено на обединувањето на силите меѓу политичките партии, бидејќи, како што вели, ...
сите 163 | | | веќе видена

„Може ли нашите деца да живеат поубав живот од нас? Јас сонувам за една таква Македонија - Македонија во која сите живеат убаво. Единствениот пат за тоа е 30 ...
сите 9 | | | веќе видена

Независно од излезеноста на 30 септември, останува задолжителен референдумот од 8 септември 1991 "ЗА СУВЕРЕНА И САМОСТЈНА ДРЖАВА МАКЕДОНИЈА" без додавки и без ...
сите 18 | | | веќе видена

По натпреварот меѓу Барселона и Жирона, судијата Хил Манзано се обиде да се поздрави со Меси, но капитенот домашниот тим одби да го направи тоа незадоволен од ...
сите 95 | | | веќе видена

next