СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.Е.(40) во с.Порој, Тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според ...
сите 105 | | | веќе видена

Раноградинарите од струмичко реагираат дека трговците откупувачи од овој дел на државата не ја почитуваат цената од 15 денари за килограм пролетна зелка, ...
сите 40 | | | веќе видена

Додека фолк пејачката Цеца е во целосна изолација сама во својата вила во Белград, заради безбедност нејзините деца се на други дестинации. Анастасија е со ...
сите 13 | | | веќе видена

Кога коронавирусот штотуку почна да се шири низ целиот свет, се чинеше дека Јужна Кореја ќе биде една од неговите најголеми жртви, пред се поради големиот број ...
сите 22 | | | веќе видена

Денеска е последниот ден за пријавување за доделување на пакетите за поголема заштита на новинарите и медиумските работници кои ги подготвија Здружението на ...
сите 25 | | | веќе видена

Драган Ковачки Повторно вонредната состојба се користи како покритие за носење на одлуки кои го негираат националното и човечкото достоинство. Со последната ...
сите 7 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш предупреди во видео порака за „застрашувачко глобално зголемување“ на семејното насилство во кризата со ...
сите 27 | | | веќе видена

Каматните стапки за граѓаните за постојните кредити, односно оние кои веќе ги отплаќаат кон банките, нема да се променат. Ова важи и за каматите на кредитните ...
сите 53 | | | веќе видена

– Шефицата на Канцеларијата на Еропската унија во Приштина Наталија Апостолова најави дека Косово може да очекува помош од Брисел за справување со епидемијата ...
сите 64 | | | веќе видена

Сер Алекс Фергусон направи блескава тренерска кариера во Манчестер Јунајтед, а во текот на кариерата имаше некои незаборавни изјави за кои се зборува денеска. ...
сите 55 | | | веќе видена

Во последниве неколку месеци, никој не зборува за ништо друго освен Коронавирусот. Последниве месец дена, никој не чита ништо друго освен вести за Корона. ...
сите 3 | | | веќе видена

Работодавачите се одговорни да издадат потврда за слободно движење на своите вработени кои работат во смени чие работно време се поклопува со забраната за ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонскиот Сојуз на пчеларски здруженија организира хуманитарна акција за донирање мед на здравствените работници во македонските медицински центри.Во изјава ...
сите 7 | | | веќе видена

next