„ТЕ-ТО“ АД Скопје целосно ги демантира наводите на Управата за финансиска полиција изнесени на прес-конференцијата одржана во петокот, преку соопштение ...
сите 17 | | | веќе видена

Ирска годинава доби највисок индекс за нивото на сообраќајната безбедност во европски рамки. Европскиот совет за безбедност во транспортот секоја година ја ...
сите 16 | | | веќе видена

Јелена Крлеуша ги навредила колегите кои во финале на “Ѕвездите на Гранд“ на нејзината кандидатка и дале по еден поен, а еден од нив е Халид ...
сите 32 | | | веќе видена

Со многу суштински и стабилни чекори се спроведува Договорот од Преспа, вели алтернативната министерка за надворешни работи на Грција, Сиа Анагностопулу за ...
сите 26 | | | веќе видена

Шведската бизнис заедница денеска во Стокхолм се запозна со стратешките проекти и можностите за инвестирање во Северна Македонија. Пред нив на конференција за ...
сите 19 | | | веќе видена

Минатата недела професорите ѝ го врачија и признанието „Инженерски прстен“, а наградата заедно со другите најдобри дипломирани во инженерските дисциплини ќе ја ...
сите 36 | | | веќе видена

Покрај високите температури, топлотниот бран носи со себе зголемено чувство на жед и потреба за освежување.За да ги олесните последиците од непријатните високи ...
сите 14 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 129 | | | веќе видена

Мајорка по шест години повторно ќе игра во Ла лига откако во финалето од баражот го совлада тимот на Депортиво Ла Коруња. Пишувавме утринава дека на мечот и ...
сите 20 | | | веќе видена

next