Заклучно со вториот квартал годинава во државава имало 1. 777.194 активни претплатници во мобилната телефонија. Од нив 259.463 се деловни постпејд линии, ...
сите 5 | | | веќе видена

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја.Азим, кој бил четврти во редот за државниот трон во ...
сите 3 | | | веќе видена

 Скандалозна девојка од Австралија прави ризични модификации на телото за да личи на змеј. Уште една бизарна опседнатост... (25) од Австралија е жена која ...
сите 10 | | | веќе видена

И покрај законската обврска граѓаните да носат маски на отворен простор, еден дел скопјани се противат на мерката и пред камерата на „А1он“ изјавија дека нема ...
сите 2 | | | веќе видена

„Хендбол планет“ ги номинираше Кире Лазаров и Тимур Дибиров за најдобри ракометари во изминатата деценија. Ракометарот на „Нант“ е номиниран за позицијата ...
сите 10 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел. Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 136 | | | веќе видена

Еве кој ја поседува најскапата венчаница во светот… Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ја носеше една од најскапите венчаници на сите времиња кога се омажи за ...
сите 3 | | | веќе видена

Хамиде Ај, 110-годишна старица од Турција, го победи коронавирусот и беше отпуштена од болницата во градот Сакарја каде што се лекуваше, јавува агенцијата ...
сите 5 | | | веќе видена

„Човек со верба, со готово убедување, е човек што тешко се менува. Кажете му дека не се сложувате со неговото мислење и тој ќе се оддалечи од вас. Покажете му ...
| | веќе видена

На помалку од една недела пред претседателските избори во САД, Доналд Трамп одржа митинг во Аризона.Тој се појави во јавноста помеѓу огромна толпа поддржувачи ...
сите 15 | | | веќе видена

Легендарната спортска новинарка позната по преносите на уметничо лизгање во поранешна Југославија, Милка Бабовиќ е позитивна на ковид 19. Таа пред 15 дена го ...
сите 8 | | | веќе видена

next