Новиот експресен пат Штип – Кочани откри богато археолошко наоѓалиште. Откако пред повеќе од еден месец кај селотo Жиганци беше откриена ранохристијанска ...
сите 8 | | | веќе видена

Уште 6 дена до крајот на месецот, а лекови на рецепт речиси и нема во аптеките. Граѓаните мака мачат и се жалат, дека секој месец се соочуваат со недостатокот ...
сите 46 | | | веќе видена

Пејачката Рада Манојловиќ одлучила да купи стан во изградба, па поради тоа издвоила капар од 50 000 евра. Како што пренесуваат медиумите, Рада се видела со ...
сите 11 | | | веќе видена

Шведската бизнис заедница денеска во Стокхолм се запозна со стратешките проекти и можностите за инвестирање во Северна Македонија. Пред нив на конференција за ...
сите 62 | | | веќе видена

Меморандум за соработка во областа на енергетската ефикасност во домувањето, денес потпишаа градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски и ...
сите 4 | | | веќе видена

РЕАКЦИЈА ДО Ambassade de France à Skopje ПО ПОВОД ДЕНЕШНАТА ИЗЈАВА НА АМБАСАДОРОТ Christian ThimonierДенешната Ваша изјава каде прејудицирате дека Република ...
сите 14 | | | веќе видена

Шпанскиот весник пишува дека челниците во Реал Мадрид и дефинитивно не сакаат клубот да влезе во војна со францускиот првак во случајот со Мбапе кој од ...
сите 12 | | | веќе видена

На 19 април годинава во Театар на сенки и облаци беше промовирана книгата „Арно ама“, прва книга за деца на Калина Малеска, во издание на „Или-или“. За ...
сите 7 | | | веќе видена

“DCI“ сертифицираниот кинематографски екран на Самсунг досега е инсталиран на 39 локации во светот, од кои 7 во Европа, додека уште 14 локации се потврдени за ...
сите 5 | | | веќе видена

Тимот на Радио МОФ ја финализираше втората сезона од аудио емисијата „Мегафон“, која во изминатава година повторно го засилуваше граѓанскиот глас, поттикнуваше ...
сите 56 | | | веќе видена

„ТЕ-ТО“ АД Скопје целосно ги демантира наводите на Управата за финансиска полиција изнесени на прес-конференцијата одржана во петокот, преку соопштение ...
сите 9 | | | веќе видена

Калиду Кулибали е еден од најбараните дефанзивци на пазарот, но неговата цена тешко дека може некој да ја прифати. Кулибали во последниве сезони се разви во ...
сите 64 | | | веќе видена

next