Санчез, која локалните медиуми ја нарекле "заменичка на Ел Чапо", признала дека влегла во врска со оженетиот нарко-бос во 2011-та година, кога неговата сопруга ...
сите 21 | | | веќе видена

Во една од неодамнешните колумни објавени во британскиот The Guardian, писателот и активист Линди Вест, таа го најави своето откажување од Твитер и Фејсбук, ...
сите 4 | | | веќе видена

– Граѓаните на Македонија ќе патуваат до 8 нови европски дестинации од скопскиот и охридскиот аеродром. Со новиот договор кој го потпиша Влада на Република ...
сите 59 | | | веќе видена

Белоруската манекенка која минатата година изјави дека имала докази за руско мешање во изборот на Доналд Трамп, уапсена била на 17 јануари на аеродромот во ...
сите 18 | | | веќе видена

Агенцијата за меѓународен развој на САД (УСАИД) ќе ги скрати финансиските средства за сите проекти на Западниот брег и Појасот Газа на 31 јануари, изјави Дејв ...
сите 29 | | | веќе видена

Туристи од пеколот кои веќе со недели го тероризираат Нов Зеланд пристигнале и во тамошниот главен град Велингтон. Група Британци, членови на исто семејство, ...
сите 6 | | | веќе видена

„ Не одигравме добро против Чиле, но најважен е резултатот и го завршивме ова првенство со победа. Одигравме онолку колку што требаше, на моменти беше малку ...
сите 19 | | | веќе видена

На социјалните мрежи кружи семејна фотографија на затворскиот чувар Жарко Милошевиќ со тврдење од одредени структури дека тој му нанел повреди во истражниот ...
сите 24 | | | веќе видена

next