Имаше една компјутерска игрица, а и сега ја има во развиена варијанта (Plague Inc,), и во таа игра крајната цел беше да се зарази целото човештво. Всушност, ...
сите 9 | | | веќе видена

"Замислете Борис Џонсон да го користи официјалниот сајт на британската влада за партиска пресметка со лабуристите, или Доналд Трамп наместо преку Твитер со ...
сите 73 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ќе донира финансиски средства на ТВ Канал Вис Струмица со цел да и помогне на телевизијата во санирање на ...
сите 60 | | | веќе видена

За да не се памети овој случај, ниту докторите ниту научниците никогаш не биле наградени за својот труд. Во далечната 1959 година во декември, на аеродромот ...
сите 4 | | | веќе видена

Сите анализи и информации од стопанството, говорат за фактот дека ситуацијата со економската криза во земјава е тешка, но исто така решлива. Македонската ...
сите 13 | | | веќе видена

Здраво Маја, како си, како го минуваш времето во изолација? – Сите сме засегнати од вонредната состојба и вирусот ковид 19. Сегашната ситуација налага да ...
сите 4 | | | веќе видена

На 29 март 1982 година во Њу Орлеанс, се играше финалето на фајнал-форот во НЦАА лигата, еден против друг се најдоа Универзитетите Северна Каролина и Џорџтаун, ...
сите 5 | | | веќе видена

Предвидување старо неколку години ,за болест во светот.Прецизно е предвиден почеток на пандемијата за декември 2019. Македонскиот астролог Симеон Атанасоски во ...
| | веќе видена

Откако им беше дијагностициран коронавирус, славниот актер и оскаровец Том Хенкс и неговата сопруга, актерката Рита Вилсон, беа во домашен карантин во ...
сите 10 | | | веќе видена

Земјотресот на светските пазари на капитал и стоки, заради пандемијата на коронавирусот, трае веќе три месеци и ја предизвика, веројатно, најразурнувачката ...
сите 41 | | | веќе видена

Првата последица (покрај демотивираноста квалитетно да се работи) би била намалување на куповната моќ, која и без тоа е никаква – барем кај поголемиот дел од ...
сите 2 | | | веќе видена

Одамна се шпекулира дали коронавирусот ќе се однесува слично како и другите вируси кога ќе дојде потопло време. Се чини дека постои причина тоа да се случи, ...
сите 34 | | | веќе видена

Поранешниот голман на Манчестер Јунајтед и Челси, Марк Боснич упати трансфер совет до раководството на Челси. Френк Лампард сака да се ослободи од шпанскиот ...
сите 14 | | | веќе видена

next