На едукативна посета во лабораторијата на ЈП Водовод и канализација - Скопје, околу 100 ученици од ОУ „Песталоци" на возраст од 7 до 8 години, одблиску имаа ...
сите 16 | | | веќе видена

Џозеф Мускат е премиерот на Малта кој доаѓа во официјална посета на Македонија. Владата на Малта како земја членка на Европската унија изрази целосна подршка ...
сите 10 | | | веќе видена

Од Општината Куманово најавуваат дека од утре ќе започнат со аеросолно запрашување, за да се намали загадување на воздухот во централното градско подрачје. Со ...
сите 13 | | | веќе видена

Со меѓународна потерница органите на прогонот го бараат Никола Груевски. Тајно и без да го забележи полицијата тој пребегал во Унгарија. Од Будимпешта се јави ...
сите 2 | | | веќе видена

Аналитичарите ги отфрлаат сомнежите дека бегството на екс премиерот, Никола Груевски во Унгарија е подготвено сценарио меѓу власта и опозицијата заради ...
сите 3 | | | веќе видена

Хунтата на единствениот политичар аболициран и помилуван за тежок криминал Зоран Заев да се одважи и да одговори: Дали мајката на пратеник и партиски ...
сите 26 | | | веќе видена

Зоран Ногачески даде отчет за едногодишното работење од преземањето на градоначалничкат функција во општина Дебрца. Градоначалникот на прес конференција ги ...
сите 7 | | | веќе видена

Двајца цртачи на стрипови, баеги помлади, добиваат задача од Стен Ли во живо да создадат и нацртаат супер-херој за 20-на минути, и по пат да го објаснат својот ...
сите 30 | | | веќе видена

Задачата на заедничката бугарско-македонска комисија за историски и образовни прашања не е промена на официјалната историја, туку промена на напишаното во ...
сите 42 | | | веќе видена

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани на Република Македонија (УПОЗ) денеска преку соопштение реагираше на ...
сите 22 | | | веќе видена

next