За разлика од своите европски роднини, големите индиски пчели (Apis dorsata) не прават заштитна обвивка околу гнездото, кое се состои од само едно големо саќе, ...
сите 8 | | | веќе видена

Старец кој сакаше да остане анонимен, заборавил дека купил тикет уште во јануари минатата година. Австралијанец од Нов Јужен Велс стана милионер откако ...
сите 15 | | | веќе видена

Власта по дефиниција е хунта. Тргни од самиот почеток како е избран претседателот на Собранието со 58 или 59 гласа и сите постапки понатаму. Референдумот каде ...
сите 7 | | | веќе видена

Дали слободното толкување на Уставот и на законите од страна на носителите на државни функции, државните органи и институции, како и на партиските функционери, ...
сите 30 | | | веќе видена

Град Скопје предвидува измена и дополнување на одлуката за условите и начинот на давање под закуп на недвижен имот во сопственост на Град Скопје, информираа ...
сите 19 | | | веќе видена

Мал инцидент се случи денеска при оддавањето почит на жртвите на масовните протести на 21 јануари 2011 година, што се одржа на булеварот „Народни херои“, пред ...
сите 12 | | | веќе видена

30- годишниот Христијан,кој живее во Мелбурн, веќе подолго време е атракција на аеродромите низ целиот свет. Младиот музичар на светските аеродроми со својата ...
сите 19 | | | веќе видена

Полицијата открила присуство на малолетници по полноќ изминатиот викенд во два угостителски објекта, информираат од СВР Струмица. Контролата била извршена во ...
сите 7 | | | веќе видена

Кремљ предупреди дека ниту Русија ниту Јапонија нема да ги тргнат на страна своите национални интереси во преговорите за решавањето на деценискиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Најмалку 126 припадници на авганистанските безбедносни сили загинаа данеска при напад на талибанските бунтовници врз воен комплекс во провинцијата Мајдан ...
сите 9 | | | веќе видена

Спорот со Македонија се претвора во судбинско прашање за грчкиот премиер Алексис Ципрас. Масовните демонстрации на грчките националисти дополнително ја зовреа ...
сите 22 | | | веќе видена

Само два часа по рацијата и запленувањето на три мобилни телефони и пет сим картички во штипскиот затвор, петмина затвореници објавија видео од просторијата за ...
сите 14 | | | веќе видена

Антиоксидансите ја спречуваат оксидацијата на другите материи, а во биолошкиот систем служат за неутрализирање на слободните радикали. Иако различни материи ...
сите 6 | | | веќе видена

Неименуван клуб од Саудиска Арабија не жали пари за своите редовите да го доведе Бранислав Ивановиќ. Поранешниот капитен на репрезентацијата на Србија, ...
сите 19 | | | веќе видена

next