Германскиот изум познат како “курцарбајт”од почетокот на дваесеттиот век почнаа да го прифаќаат дел од европските влади како одговор на економската рецесија ...
сите 7 | | | веќе видена

Светска здравствена организација: Тестирајте, тестирајте, тестирајте. Северна: Пресови, пресови, пресови.
сите 3 | | | веќе видена

Актерката Хали Бери (53) ги налути обожавателите со снимката на својот син кој се шета во нејзините чизми со високи потпетици. Хали на „Инстаграм“ објави видео ...
сите 26 | | | веќе видена

Џо Бајден изјави дека националната конвенција на Демократската партија можеби ќе мора да биде одржана како виртуелен собир.Поранешниот потпретседател на САД ...
сите 16 | | | веќе видена

Сите ќе умрете! Само нашиот Голем Водач е вечен. Тој, па ти Господе. Чувај ја, оооо Голем Водачу нашата мајка Северна Кор... Македонија де!, напиша на Фејсбук ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешниот бугарски претседател Росен Плевнелиев остро го критикуваше својот наследник Румен Радев обвинувајќи го дека не си ја врши добро функцијата во ...
сите 13 | | | веќе видена

40-годишната американска пејачка Пинк открила дека нејзиниот син се чувствува подобро откако му бил дијагностициран коронавирус, но признава дека плачела и се ...
сите 27 | | | веќе видена

Доколку епидемијата не биде ставена под контрола до средината на април, можни се несогледливи економски последици, се вели во извештајот на германската ...
сите 16 | | | веќе видена

next