Познатата турска актерка Бергузар Корел позната како Шехерезад преку социјалните мрежи испрати силна порака до своите обожаватели. Имено, таа ги повика ...
сите 53 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден семејството на лидерот на СДСМ и експремиер, Зоран Заев со помош на волонтерите од општинскиот кризен штаб во Струмица подготвуваат ...
сите 31 | | | веќе видена

Дуќанџиите од старата прилепска чаршија денеска преку мирен собир изразија незадовоство од економските мерки на Владата. Велат дека овие мерки воопшто не им ...
сите 2 | | | веќе видена

Во сите случаи на нов коронавирус во Обединетите Арапски Емирати, пациентите мора да бидат лекувани бесплатно – без оглед дали имаат осигурување или не – ...
сите 7 | | | веќе видена

Со цел подршка на иницијативата на Европската комисија за воспоставување на Европска КОВИД-19 платформа за податоци,  Министерството за образование и наукаи ...
сите 4 | | | веќе видена

Љубителите на астрологијата наскоро ќе можат да уживаат во еден голем спектакл, бидејќи древната комета која илјадници години не е видена во близина на ...
сите 4 | | | веќе видена

Американската компанија за производство на електрични возила и чиста енергија „Tesla“, на чие чело е иноваторот Илон Маск, објави дека бесплатно ќе испорачува ...
сите 10 | | | веќе видена

Коронавирусот го наполни дворот на Агенцијата за вработување. Странките чекаат во редици за да ги завршат обврските. Велат се чека и до еден час. Се чека ...
сите 48 | | | веќе видена

Во последите десет години вкупно 74 946 македонски граѓани земале државјанство во некоја од земјите во Европа. Омилени дестинации се Италија, Швајцарија и ...
сите 22 | | | веќе видена

Готови се резултатите од тестот за коронавирус од мајката на сопругата на претседателот на државата, Стево Пендаровски. Од неговиот Кабинет соопштија дека ...
сите 75 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски преку статус на Фејсбук се заблагодари на помошта од пријателската Унгарија.МАКЕДОНИЈА ИМА ПРИЈАТЕЛИ!Денеска ...
сите 9 | | | веќе видена

Сер Алекс Фергусон направи блескава тренерска кариера во Манчестер Јунајтед, а во текот на кариерата имаше некои незаборавни изјави за кои се зборува денеска. ...
сите 61 | | | веќе видена

Фондација за интернет и општество – Метаморфозис објави свои мислења околу предизвиците со заштита на приватноста во периодот на вонредна состојба поради ...
сите 44 | | | веќе видена

next