Топ Спорт

Гестот што го направи Кристијано Роналдо, на прес конференцијата пред натпреварот Португалија-Унгарија, уште еднаш покажа колкава моќ имаат фудбалските ѕвезди. ...
сите 100 | | | веќе видена

Десетгодишниот Илман Хаџимурадов од селото Фјодоровски во централна Русија, успеа да постави нов рекорд, откако направи 5.713 склекови во сесија од три и пол ...
сите 44 | | | веќе видена

Матс Хумелс немаше најдобро враќање во германската репрезентација, откако си постигна автогол во 20. минута на големото дерби од групата Ф помеѓу последните ...
сите 67 | | | веќе видена

Актуелниот европски шампион, Португалија стигна до тешко извојувана 3:0 победа над Унгарија на преполната „Пушкаш арена“ во Будимпешта за важни три поени ...
сите 100 | | | веќе видена

Гонзало Игуаин вели дека е изненаден од нивото на натпреварување во американската МЛС лига, бидејќи кога пристигна во Интер Мајами сметал дека ќе се справи со ...
сите 4 | | | веќе видена

Рускиот селектор, Станислав Черчесов ја отфрли можноста руската поп-ѕвезда Олга Бузова да биде поканета во посета на неговите фудбалери, јасно велејќи дека не ...
| | веќе видена

Диего Жота, напаѓачот на селекцијата на Португалија имаше две шанси, во 4. и во 40. минута својата селекција да ја доведе во водство на преполната „Пушкаш ...
сите 100 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација на Данска, Каспер Хјулманд пред мечот од второто коло на ЕП против Белгија зборуваше за Кристијан Ериксен. Тој истакна ...
сите 420 | | | веќе видена

Кошаркарите на Барселона вечерва од 22 часот на свој паркет го играат против Реал Мадрид вториот меч од финалната серија од плеј-офот во шпанската АЦБ лига. ...
сите 7 | | | веќе видена

next