Топ Спорт

Фудбалер кој има 18 години, дебитира за првиот тим, дава спектакуларен гол со „ножички“ во 93 минута на домашен терен во дерби натпревар – бесценето. Ова е ...
сите 5 | | | веќе видена

Вчерашниот тренинг на Баерн Минхен завршил драматично откако младиот 19-годишен голман на клубот, Рон-Торбен Хофман остана без свест откако со топка беше ...
сите 16 | | | веќе видена

Кошаркарот на Бостон Селтикс, Џејсон Тејтум е победник во натпреварот во вештини на НБА Ол-стар викендот кој се одржува во Шарлот. Во натпреварувањето во кое ...
сите 111 | | | веќе видена

Играчот на Бруклин, Џо Харис се закити со трофејот во натпреварот во шутирање тројки на НБА Ол-стар викендот. Харис ја победи големата НБА-ѕвезда, Стеф Кари и ...
сите 111 | | | веќе видена

Без конкуренција синоќешниот натпревар во забивање на Ол стар викендот во НБА лигата го доби кошаркарот на Оклахома сити тандерс, Хамиду Диало кој беше ...
сите 111 | | | веќе видена

next