Топ Спорт

Во спортот често сме сведоци на херојски подвизи, но малку таквите подвизи можат да се споредат со една Јапонка која со својата пожртвуваност и посветеност кон ...
сите 6 | | | веќе видена

Францускиот селектор Дидие Дешам вели дека и тој добро ја познава „навиката“ на Усман Дембеле да доцни насекаде, откако фудбалерот на Барселона беше „казнет“ ...
сите 29 | | | веќе видена

Александер Зверев имаше победнички старт на АТП финалето во Лондон, откако во два тешки сета со 7:6(5)/7:6(1) го совлада Хрватот Марин Чилиќ за да ја продолжи ...
сите 180 | | | веќе видена

Барселона беше домаќин на фудбалските награди на спортскиот весник „Марка“, кој му ја додели на Лионел Меси наградата „Пичичи“ за најдобар стрелец со 34 гола ...
сите 46 | | | веќе видена

Во Реал Мадрид се одлучија да не прават избрзани потези и го именуваа Сантијаго Солари како постојан тренер до крајот на сезоната, јавува влијателната „Марка“, ...
сите 98 | | | веќе видена

Светскиот шампион Луис Хамилтон вели дека Макс Ферстапен сноси „60 отсто од вината“ за сударот со Естебан Окон кој го чинеше победа во контроверзниот финиш на ...
сите 24 | | | веќе видена

Хрватскиот селектор Златко Далиќ не е задоволен од однесувањето на Реал Мадрид околу Лука Модриќ, велејќи дека од најдобриот фудбалер на светот сакаат да на ...
сите 45 | | | веќе видена

next