Плус Инфо

Владата во Предлог буџетот за наредната година издвои 1,1 милијарди денари за зголемување на вработливоста и поддршка на вработувањата во земјава, информира ...
сите 24 | | | веќе видена

На годинешниот настан посветен на младото вино, претседателот на Управниот Одбор на „Тиквеш“, Светозар Јаневски, ја објави веста дека „Тиквеш“ ја финализираше ...
сите 7 | | | веќе видена

Голем број љубители на виното од земјава и регионот, претставници на дипломатскиот кор, на институциите, на бизнис секторот и медиумите, јавни личности, како и ...
сите 7 | | | веќе видена

Дел од жителите на булеварот Видое Смилевски Бато во Аеродром реагираат за дивите пазарџии на тротоарите околу зградите и на тоа што како што велат, населбата ...
сите 4 | | | веќе видена

Скопјанец синоќа останал без автомобил кој тој го оставил да работи и влегол во маркет. Според пријавата во полиција, крадците се две машки лица. „Сторителите ...
сите 117 | | | веќе видена

За железничка инфраструктура со буџетот за следната година се планира да бидат потрошени 3,4 милијарди денари, како и да се реализираат за 80 проценти повеќе ...
сите 31 | | | веќе видена

Се добива впечаток дека Западот не ги научи лекциите од „украинската трагедија“, па постојат упорни обиди Балканот да се претвори во уште едно воено упориште ...
сите 27 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство излезе со соопштение во кое, како што наведуваат, ѝ појаснуваат на јавноста за притворите за Миле Јанакиески и Кирил ...
сите 408 | | | веќе видена

Министерството за здравство преку електронска аукција набавии 12 возила за Итната медицинска помош (ИМП), соопшти министерот Венко Филипче. Тој вели дека за ...
сите 34 | | | веќе видена

Над 100 милиони евра проекти во енергетиката од приватни инвестиции е очекуваниот импакт врз економијата следната година. Владата најавува дека на почетокот на ...
сите 31 | | | веќе видена

Аргентинската подморница „Сан Хуан“, која пред една година исчезна со 44 членови на екипажот, е пронајдена во длабочините на Атлантскиот Океан, соопшти Воената ...
сите 13 | | | веќе видена

Проектираниот економски раст од 3,2 процента следната година со сигурност ќе се реализира, откочени се крупните инфраструктурни проекти во патната и ...
сите 31 | | | веќе видена

Гласот на Елвис Присли одекна синоќа во Белата куќа, кога за време на церемонија на врачување на „Медалот на слободата“ беше пуштена неговата песната „How ...
сите 11 | | | веќе видена

Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека Груевски бил киднапиран!!?? Со сета тежина на премиерската функција, Заев вчера на два пати ја обвини ...
сите 408 | | | веќе видена

next