Плус Инфо

Климатската активистка Грета Тунберг и група млади активисти синоќа присуствуваа на состанокот на Работната група при американскиот Сенат, која е формирана за ...
сите 41 | | | веќе видена

Кралството Шведска преку проектот Нордиска поддршка за напредок нa Македонија обезбеди 520.000 евра за поддршка на граѓански организации и медиуми со цел да се ...
сите 15 | | | веќе видена

Саудискиот министер за енергетика, принцот Абдулазиз бин Салман, соопшти дека се обновени 50 отсто од производството на нафта кое беше намалено по нападот на ...
сите 277 | | | веќе видена

Челзи синоќа загуби од Валенсија во 1. коло од Лигата на шампионите со 1:0. Според „Опта“, предводникот на „сините од Лондон“ Франк Лампард е првиот тренер во ...
сите 18 | | | веќе видена

Ураганот Умберто денеска се засили во категорија три и се очекува да биде силен во наредните денови, соопшти американскиот Национален центар за урагани. ...
сите 59 | | | веќе видена

Бред Пит завчера оствари контакт со астронаутите на Меѓународната вселенска станица и разговараше со Ник Хаг, а целиот разговор го пренесуваше НАСА ТВ. Пит во ...
сите 17 | | | веќе видена

Институт за безбедност, Виена Откако европските лидери сè појасно навестуваат дека не може да стане збор за брзо членство на Западен Балкан во ЕУ, се појавија ...
сите 20 | | | веќе видена

next