Плус Инфо

Британската премиерка Тереза Мај доживеа пораз на клучното парламентарно гласање за нејзиниот договор со кој Велика Британија треба да ја напушти Европската ...
сите 406 | | | веќе видена

Четириесет и седум пратеници изјавиле до моментот дека ќе го поддржат договорот на премиерката Тереза Меј за Брегзит. Сто дваесет и осум од кои 39 ...
сите 406 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Поградец, Република Албанија, имаше работна средба со министерот за внатрешни работи на Албанија ...
сите 116 | | | веќе видена

Програмите за промоција на обновливи извори на енергија и поттикнување на енергетска ефикасност во домаќинствата за 2019 година и за конкурентност, иновации и ...
сите 28 | | | веќе видена

Цигари, влажни марамчиња, мирисливи свеќи, калап за печење мафини, решо, дрвени лажици, чајник, се дел од работите што Општина Арачиново ги купувала со буџетот ...
сите 12 | | | веќе видена

Владата на денешната редовна седница донесе одлука на Собранието да му предложи Предлог-законот за спречување на корупцијата и судирот на интереси да се донесе ...
сите 173 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп размислува да ги повлече САД од НАТО, објави американскиот весник „Њујорк тајмс“ повикувајќи се на неименувани помошници ...
сите 115 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, им понудил на Белград и на Приштина да го посредува трговскиот спор помеѓу овие две држави со цел одблокирање на ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
сите 681 | | | веќе видена

За можноста за воведување заеднички контроли на надлежните органи на Македонија и Албанија на патниот граничен премин Ќафасан, што ќе овозможи забрзување на ...
сите 116 | | | веќе видена

Министерството за економија за годинава има одвоено 53 милиони денари за Програмата за конкурентност, иновативност и претприемништво. Програмата, како што ...
сите 29 | | | веќе видена

Пред да започне вакцинацијата против мали сипаници на децата и по скопските училишта в понеделник, на родителите прво ќе им биде одржана лекција за важноста на ...
сите 59 | | | веќе видена

next