Плус Инфо

Полициите на Северна Македонија и на Србија во заедничка акција спречија меѓународен канал за транспорт на дрога од земјите на Западна Европа во Северна ...
сите 30 | | | веќе видена

Oсновното јавно обвинителство Скопје вложи жалба на Решението од Кривичниот совет на Основниот кривичен суд Скопје со кое мерката притвор за две лица обвинети ...
сите 201 | | | веќе видена

Барањето за апанажа на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е обвинета во случајот „Рекет“, денеска ќе се најде на дневен ред на една ...
сите 124 | | | веќе видена

Ќе стане ли Максим Ацевски новиот државен ревизор? Двете најголеми партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ брифираат дека речиси е извесно дека попладнево на Комисијата за ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата Илија Димовски е оптимист дека денеска би можело да има избор на главен државен ...
сите 124 | | | веќе видена

Неблагодарно е да се врзуваме за фиксни рокови во однос на донесување одлуки на Судот за сите предмети, вклучувајќи го и предметот за оценување на уставноста ...
сите 46 | | | веќе видена

Скопските пожарникари и доброволци кои беа испратени да помогнат во Албанија по катастрофалниот земјотрес денеска добија благодарници од Град Скопје. ...
сите 10 | | | веќе видена

Владата ќе одговори на 12 од 30 барања за намалување на царинските стапки доставени од странските инвеститори во земјава. Ова го соопшти денеска премиерот ...
сите 53 | | | веќе видена

Бизнисменот Јордан Камчев на денешното сведочење откри како Боки 13 и Сергеј Варошлија го малтретирале уредникот во „1ТВ“, Ацо Кабранов. – Ноќе му се јавувале ...
сите 794 | | | веќе видена

Домашниот бруто производ во третиот квартал годинава бележи раст од 3,6 отсто, објави Државниот завод за статистика. Најголем пораст во третото тримесечие е ...
сите 78 | | | веќе видена

Бојан Јовановски Боки 13 тврди дека заедно со Зоран Милевски Кичеец му ја вратиле на Јордан Камчев чантата „Луј Витон“ во која биле спакувани 1,5 милиони евра, ...
сите 794 | | | веќе видена

Пет до шест големи странски инвестиции ќе инвестираат повеќе од 2 милијарди евра во наредниот период, најави денеска премиерот Зоран Заев. Тој , како што рече, ...
сите 53 | | | веќе видена

next