Плус Инфо

Студентите од протестите „1 од 5 милиони, кои четврти ден ја блокираат зградата на Ректората на Белградскиот Универзитета (БУ), денес не им дозволија влез на ...
сите 37 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи во саботата на својот профил на Фејсбук објави видео на кое е снимен како ги проверува двојазичните табли на ...
сите 48 | | | веќе видена

Законот за јавно обвинителство, со вметнати измени кои произлегле од лидерската средба, од Министерството за правда е испратен до опозициската ВМРО-ДПМНЕ уште ...
сите 542 | | | веќе видена

Светот и понатаму зборува за ѕвездата на серијата „Очајни домаќинки“, Фелисити Хофман (56), која во петокот беше осудена на 14 дена затвор затоа што платила ...
сите 26 | | | веќе видена

Дајана Андреас Ривера, 33-годишна балерина од Мадрид, влегла во конфликт со полицијата на најголемиот лондонски аеродром „Хитроу“ откако не ѝ било дозволено да ...
сите 6 | | | веќе видена

Најголем дел од лицата во своите дваесетти трошат во просек 34 отсто од нивните приходи за кирија во Велика Британија, покажа ново истражување, пренесува „ ...
сите 14 | | | веќе видена

next