За да заспиете, потребен ви е надворешен и внатрешен мир, а доколку слушате музика за јога пред спиење, вашето срце ќе биде поздраво. Истражувачи во Индија ...
сите 3 | | | веќе видена

Apple Watch е доминатен уред на пазарот на паметните телефони, а наскоро можеме да ја очекуваме и најновата генерација која што од американската компанија ...
сите 11 | | | веќе видена

Додека поголемиот дел од возачите брзаат кон работното место или домот, не гледајќи што се случува околу нив, еден мотоциклист забележал маче како исплашено ...
сите 2 | | | веќе видена

Поради притисокот за подобрување на вештините за комуницирање на англиски јазик, како меѓу учениците, така и меѓу професорите, јапонското Министерство за ...
сите 13 | | | веќе видена

Бен Афлек со години е познат по љубовта кон алкохолот и игрите на среќа, поради што и му се распадна бракот. Холивудскиот глумец сега повторно е во проблеми. ...
сите 7 | | | веќе видена

Една од најубавите жени на планетата, моделот Емили Ратајковски, во текот на целото лето ги покажувала своите секси облини и атрибути од разни перспективи, на ...
сите 8 | | | веќе видена

Познатата актерка, Џенифер Гарнер, конечно ја доби својата ѕвезда на холивудскиот Булевар на ѕвездите, а за таа прилика се појавила во тегет тоалета, која веќе ...
сите 31 | | | веќе видена

Според реакциите на неговите најблиски, изгледа дека Кристијано Роналдо тешко се справува со одлуката дека Лука Модриќ е најдобриот играч на Европа. "Секој ...
сите 72 | | | веќе видена

Во Приштина синоќа беше организиран протест од страна на иницијативата ,,Протестирај”, а се одржа и марш пред седиштата на државниот обвинител и на премиерот ...
сите 3 | | | веќе видена

Грчкиот дневник „Катимерини“ објави најнова снимка на која што може да се види каде точно избил катастрофалниот пожар на 23-ти јули на подрачјето на источна ...
сите 2 | | | веќе видена

next