Селекторот на репрезентацијата на Италија, Роберто Манчини го објави списокот на повикани играчи за подготовките кои репрезентацијата ќе ги одржи на 4. и 5. ...
сите 18 | | | веќе видена

Патниците своите животи сосема сигурно ги доверуваат во рацете на пилотите за време на летот, особено за време на оние прекуокеанските. Сепак, резултатите од ...
сите 5 | | | веќе видена

Филтерите станаа сè позастапени на социјалните мрежи, па така и луѓето стануваат многу зависни од нивното користење. Меѓутоа, поголемиот проблем е тоа што ...
сите 3 | | | веќе видена

Температурата во Минеаполис и Северна Дакота конечно се искачи над нулата, после силните минусни температури кои го погодија зеверозападниот дел на САД. ...
сите 6 | | | веќе видена

Трансформациите поради филмските улоги не се ништо ново и многу глумци поради тие улоги целосно ги менувале своите тела, без разлика дали нагло слабееле или ...
сите 12 | | | веќе видена

На јубилејниот 30. Mеѓународен филмски фестивал во Трст, Италија (18-25 јануари) на македонскиот филмски режисер Милчо Манчевски му беше доделена наградата ...
сите 14 | | | веќе видена

Хрватскиот пензионер кој во текот на минатиот викенд го насмеа Балканот со изјавата дека пензионерите не вежбаат доволно, открил за медиумите кој е тој, со што ...
сите 15 | | | веќе видена

Желбата за слатко кај многумина е често присутна, особено кога се исхрнувате по некоја програма со цел да ги намалите вишокот килограми. Претходно зборувавме ...
сите 8 | | | веќе видена

Загадувањето во Бангкок достигнало толку високо ниво што граѓаните почале да искашлуваат крв. Огромниот смог го прекрива градот веќе со недели, а жителите ...
сите 29 | | | веќе видена

Една жена од Велика Британија планира да се венча со својот јорган и тврди дека тоа е “најинтимната и најлојалната врска во која некогаш била”. 49-годишната ...
сите 3 | | | веќе видена

Чукамо се и ударамо у градима нашама - имаме нова „Фчерашни новости“, велат од најгледаните пародични вести, додавајќи дека оваа недела последни ќе дознаеме и: ...
сите 8 | | | веќе видена

Актерката Кетрин Мекфи објавила фотографија од тинејџерските денови на својот Инстаграм профил, на која позира со младата Меган Маркл. “Меган и јас заедно ...
сите 22 | | | веќе видена

Кралицата на поп музиката, Мадона отсекогаш сакала да експериментира со модата и да ги диктира трендовите. Меѓутоа, веќе со години носи руса коса. Мадона сега ...
сите 8 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, објави дека САД од утре ќе го прекинат спроведувањето на Договорот за нуклеарно оружје со среден дострел (ИНФ), ...
сите 69 | | | веќе видена

Девојката на фудбалерот Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез поминува исклучително тежок период од животот. Имено, како што пренесуваат медиумите, таткото на ...
сите 9 | | | веќе видена

Во последните неколку денови се појавија гласини дека еден од најпознатите славни парови – Џорџ Клуни и Амал Клуни (поранешна Аламудин) се разведуваат по ...
сите 10 | | | веќе видена

Колку и да се труделе тројцата полицајци да го смират и соборат младиот Полјак (30), тој само им задаваше удари и ги нарекувал к**ва. Бизарна и многу насилна ...
сите 16 | | | веќе видена

next