Во виенскиот Јосефштад на 15-ти декември бил извршен грабеж каков што не се памети во Австрија. Камерите го снимиле упадот на маскираниот крадец во еден познат ...
сите 6 | | | веќе видена

Доколку сакате да уживате во луксузни хотели со врвна услуга, тогаш според зборовите на експертите од "Luxury Travel Intelligence" треба да отпатувате за ...
сите 4 | | | веќе видена

"Jingle Bells" е една од најпопуларните божиќни песни, но малкумина знаат дека оваа песна воопшто не зборува за Божиќ, а e далеку и од весела семејна песна. ...
сите 3 | | | веќе видена

Сара Кочан заедно со својот сопруг, Нермин Кочан се сопственици на танцовиот клуб, „Dancers United MK“. Иако во Скопје има премногу танцувачки клубови, сепак ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за одбрана склучи договор за набавка на 14.000 комплети воено-теренска униформа за потребите на припадниците на Армијата на Република ...
сите 112 | | | веќе видена

Поднесено обвинение за лице што остварило профит преку дејност од здружение. Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе обвинителен предлог против ...
сите 28 | | | веќе видена

Легендите никогаш не умираат, а нивните дела остануваат во вечноста – британската компанија уште еднаш го покажа својот сентимент. McLaren Special Operations ...
сите 3 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денес дека најверојатно ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин со кого ќе разговара околу ...
сите 45 | | | веќе видена

Македонски Телеком и ОХО, креираа едукативна мобилна апликација со омилениот македонски анимиран лик Петко, кој сега добива уште една улога – да им помогне на ...
сите 13 | | | веќе видена

Благодарение на својот славен хит, пејачката прилично се збогатила. Поп ѕвездата Мараја Кери во текот на повеќедецениската кариера направила голем број на ...
сите 9 | | | веќе видена

По двете успешно отворени школи за родителство во Скопје и Гостивар, денес и битолчани го добија своето Роса школо за родителство за едукација и обука на сите ...
сите 9 | | | веќе видена

Оперскиот пејач Игор Дуловски, еден од организаторите на протестите „За заедничка Македонија” кој е обвинет за случувањата за време на ,,крвавиот четврток”, на ...
сите 313 | | | веќе видена

Кога била мало девојче, нејзината баба одлучила да ѝ набави друштво. Таа во домот го донела веселото кученце Клои со кое ова девојче веднаш се спријателило и ...
сите 8 | | | веќе видена

next