27-годишниот Шејн Џелард пред три години имал 188 килограми, јадел само нездраво, мрсна храна, газирани пијалаци и тони пиво. Меѓутоа, кога пред три години ...
сите 3 | | | веќе видена

Британката Џес Остин била дијагностицирана со опсесивно-компулсивно нарушување (ОКН) кога имала 16 години. Дотогаш никој не посомневал дека таа страда од ова ...
сите 10 | | | веќе видена

Децата биле "скоцкани" од глава до пети и биле многу добро расположени. Внуката на кралицата Елизабета Втора, принцезата Еугенија, денес го изговорила ...
сите 12 | | | веќе видена

Младите тајландски фудбалери, кои повеќе од две недели поминаа во поплавената пештера пред да бидат спасени, на последната станица од нивната меѓународна ...
сите 4 | | | веќе видена

Најновиот случај е легализирањето на канабис во Канада, кое Симпсонови го предвиделе во 2005 година во епизодата "Midnight Ex saw". Анимираната серија "The ...
сите 2 | | | веќе видена

Од „ЕВН Македонија“ АД информираа дека денеска поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат делови од повеќе ...
сите 38 | | | веќе видена

Искусниот стопер на Јувентус, Џорџо Кјелини пред натпреварот со Манчестер Јунајтед ја подгреа атмосферата со една изјава поврзана со Пол Погба. Имено, Кјелини ...
сите 12 | | | веќе видена

Хабиб Нурмагомедов го искористи својот официјален Твитер профил за да се закани дека ќе го раскине договорот со УФЦ доколку неговиот пријател Зубаира Тукхугов ...
сите 38 | | | веќе видена

Семејниот живот на УФЦ борецот Кабиб Нурмагомедов е вистинска мистерија за јавноста. Познато е дека 30-годишниот Русин се оженил во јуни 2013 година, но името ...
сите 40 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ игра во импресивна форма во изминативе неколку месеци со која дефинитивно го нападна тенискиот врв, а дека е цврсто решен да стигне до првото ...
сите 33 | | | веќе видена

"Најсекси бабата на светот" е позната по своите провокативни изданија на социјалните мрежи, но последната објава беше отстранета од страна на Инстаграм. Џина ...
| | веќе видена

Витни Милер е поранешна Мис на САД, а пред освојувањето на титулата, професионално ги "ловеше" брановите, а се пробала дури и во светот на кик боксот. "Не ...
| | веќе видена

next